Siatk闚ka

Polki wywalczy造 br頊

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
W meczu o trzecie miejsce siatkarskich mistrzostw Europy Polki pewnie pokona造 Niemki 3:0. W finale W這szki pokona造 Holenderki 3:0.
Siatkarki wszystkich reprezentacji goszcz鉍ych w Polsce s zgodne - mistrzostw z tak 篡wio這w publicznoci jak nasza jeszcze nie by這. Wczoraj i dzi kilkanacie tysi璚y osób ciska這 kciuki w ódzkiej hali "Atlas" za nasz reprezentacj. Wczoraj Polki zbyt póno dostosowa造 swoje tempo do swoich rywalek. Dwa pierwsze sety zosta造 totalnie zdominowane przez Holenderki. Pierwszego Polki przegra造 11:25, drugiego 15:25. Dopiero ko鎍ówka meczu okaza豉 si równorz璠nym pojedynkiem - takim do jakiego nasze zawodniczki przyzwyczai造 nas w meczach daj鉍ych awans do strefy medalowej: z Rosj i Bu貪ari. Trzeci set Polki wygra造 25:20, w drugim zabrak這 szczcia w ko鎍ówce. Wygra造 Holenderki 25:20 i to one zmierzy造 si z W這szkami w finale [pokona造 Niemki 3:1 (25:10, 22:25, 25:12, 25:22)]. W nim mistrzynie Europy nie da造 szans dru篡nie, która wczoraj wygra豉 z Polsk.
[b]Dzi kibice zapomnieli o pó貨ina這wej pora盧e. W ódzkiej hali znowu by這 s造cha: "W gór serca, bo Polska wygra mecz". Doping okaza si skuteczny[/b] Polki nie zawiod造 swych wiernych fanów w pierwszym secie. Ca造 czas kontrolowa造 gr skutecznie zwi瘯szaj鉍 przewag. Wygra造 pewnie 25:16. Drugi set sprawia wra瞠nie jakby Polki chcia造 zmaza z貫 wra瞠nie po wczorajszym meczu z Holenderkami. Niemki znów przez ca造 set musia造 nas goni. Bezskutecznie. Polki wygra造 25:19. Trzeci set by najbardziej wyrównany. Set zacz像 si podobnie jak dwa poprzednie. Polki z ka盥 minut zwi瘯sza造 prowadzenie. W pewnym momencie gra jednak zacz窸a uk豉da si po myli Niemek. Odrobi造 kilka punktów i doprowadzi造 do remisu 14:14. Gra punkt za punkt nie trwa豉 jednak zbyt d逝go. Polki znów obj窸y prowadzenie jednak Niemki traci造 do nich jedynie 2-3 punkty. Mecz zako鎍zy si jednak po trzech setach. Polki zachowa造 zimn krew i wygra造 25:23. Agnieszka Bednarek-Kasza zosta豉 wybrana najlepsz serwuj鉍 mistrzostw. Najlepsz zawodniczk (MVP) turnieju zosta豉 Holenderka Manon Flier. [ramka] [srodtytul]Wyró積ienia indywidualne:[/srodtytul] MVP: Manon Flier (Holandia) Najskuteczniejsza: Margareta Kozuch (Niemcy) Atakuj鉍a: Simona Gioli (W這chy) Blokuj鉍a: Christine Fuerst (Niemcy) Serwuj鉍a: Agnieszka Bednarek-Kasza (Polska) Rozgrywaj鉍a: Eleonora Lo Bianco (W這chy) Przyjmuj鉍a: Kerstin Tzscherlich (Niemcy) Libero: Paola Cardullo (W這chy)[/ramka]