fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Wojna niesie okrucieństwo

„Pamiętnik z powstania warszawskiego“ wg prozy Mirona Białoszewskiego, reż. Jerzy Bielunas, wyk. Katarzyna Priwie- ziencew, Monika Węgiel, Wojciech Brzeziński, Teatr Kamienica, al. Solidarności 93, bilety: 40 zł, rezerwacje: tel. 22 624 01 99, piątek (2.10), godz. 20.
2 października, czyli w 65. rocznicę upadku powstania warszawskiego, Teatr Kamienica zaprasza na premierę spektaklu według słynnej książki Mirona Białoszewskiego. Będzie to opowieść nie tylko o wydarzeniach, które w 1944 roku rozegrały się w stolicy, ale również o okrucieństwie każdej wojny i cierpieniu, jakie niesie niewinnym ludziom.
Muzykę do prozy Białoszewskiego skomponował Mateusz Pospieszalski. Autorem scenariusza i reżyserem całości jest Jerzy Bielunas. Obaj panowie pracowali wcześniej nad plenerową inscenizacją „Pamiętnika z powstanie warszawskiego“ pokazaną 31 lipca na placu Krasińskich. Teraz w Kamienicy zobaczymy nieco zmienioną, dostosowaną bardziej do teatralnych warunków wersję tamtego widowiska. Przesłanie i główna idea pozostają bez zmian. Spektakl opowiada o dramacie, jaki przeżywali ludzie uwięzieni w płonącej Warszawie. Stawia pytania o granice nienawiści, przemocy i agresji we współczesnym świecie. Scenografię, podobnie jak w plenerowej inscenizacji, zaprojektowała Honorata Mochalska. Choreografię przygotował Maciej Florek.
Na scenie nie będzie wielkich aktorskich gwiazd i znanych nazwisk. Wystąpią młodzi artyści, świeżo upieczeni absolwenci szkół teatralnych. Ich zapał, entuzjazm i bezpretensjonalność mogą być dużym atutem widowiska.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA