fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Golfem Drzewiecki też się interesował

Minister sportu Mirosław Drzewiecki („Miro”) działał także na rzecz golfa. "Golfowemu lobby" z Platformy Obywatelskiej (Beata Bublewicz, minister Mirosław Drzewiecki, Andrzej Person) udało się wprowadzić przepis, który zmniejsza podatki właścicielom ośrodków, w których uprawia się ten sport.
O sprawie informuje "Wprost".
Na konferencji prasowej Polskiego Związku Golfa Andrzej Person podkreślał, że zmian nie udałoby się przygotować gdyby nie przychylność Ministerstwa Sportu. - Być może także w Polsce doczekamy się swojego Tigera Woodsa. Do nowej ustawy o sporcie udało się bowiem wprowadzić zapisy sprzyjające golfowi. Nie udałoby się tego zrobić, gdyby nie parlamentarzyści zaangażowani w tę sprawę: Mirosław Drzewiecki, Beata Bublewicz i Andrzej Person – powiedział syn Persona na antenie Eurosportu.
Grunty o powierzchni większej niż 10 hektarów wykorzystywane wyłącznie dla uprawiania sportu mają być objęte podatkiem rolnym – czytamy w projekcie Ministerstwa Sportu. Przepis ma sprzyjać rozwojowi klubów i ośrodków sportowych, których budżety drenował wysoki podatek od nieruchomości. W rzeczywistości niewiele z nich posiada tereny większe niż 10 hektarów. Z podatkowego udogodnienia nie skorzysta na przykład otwarta w ubiegłym roku skocznia im. Adama Małysza w Wiśle.
Źródło: wprost.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA