fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Dolniak szefem klubu PO

Grzegorz Dolniak, wiceszef Klubu PO
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Jarosław Gowin zapowiedział na posiedzeniu zarządu krajowego PO, że to Grzegorz Dolniak będzie pełnił obowiązki szefa klubu. Zastąpi na tym stanowisku Chlebowskiego
Zbigniew Chlebowski został odwołany ze stanowiskach po naszych dzisiejszych publikacjach dotyczących afery hazardowej. Na czele Platformy Obywatelskiej stanął w Sejmie VI kadencji.
Gowin poinformował też, że na posiedzeniu zarządu Chlebowski zadeklarował, iż jest "w pełni do dyspozycji prokuratury".
- W interesie Chlebowskiego, Platformy, Polski jest stuprocentowa transparentność i wyjawienie całej prawdy w tej sprawie - podkreślił Gowin.
Chlebowski zapewniał, że nie wpływał w żadnym stopniu na kształt ustawy. Jednocześnie zadeklarował już, że jest gotów oddać się do dyspozycji władz Platformy.
Zastępujący go Dolniak po raz pierwszy został wybrany posłem w wyborach w 2001 roku w okręgu sosnowieckim. Kolejny mandat poselski otrzymał w wyborach w 2005 roku, w Sejmie V kadencji był przewodniczącym Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji i wiceszefem klubu parlamentarnego PO.
W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci został posłem, otrzymując najlepszy indywidualny wynik w okręgu wyborczym i ponownie objął funkcję wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA