fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Firmy chcą przezwyciężyć niski popyt promocjami

AFP
PMI - wskaźnik menedżerów logistyki był we wrześniu taki sam, jak miesiąc wcześniej. Wyniósł 48,2 pkt. - podała obliczająca go firma Markit
Dane okazały się gorsze od oczekiwań analityków. Specjaliści ankietowani przez "Rzeczpospolitą" spodziewali się wzrostu PMI do 48,8 pkt.
PMI to indeks koniunktury w przemyśle. Jeśli wynosi ponad 50 pkt. wskazuje na poprawę kondycji tego sektora, jeśli jest niższy sygnalizuje pogorszenie sytuacji. - Wrzesień był drugim miesiącem z kolei, w którym wzrosła produkcja polskiego sektora przemysłowego - napisali w komentarzu analitycy Markit.
Zaznaczyli jednak, że wzrost był niewielki ze względu na ograniczenie liczby zamówień. Wyższa produkcja pozwoliła natomiast na ograniczenie zaległości wobec kontrahentów. - Firmy ponownie starały się angażować w agresywne kampanie promocyjne ze względu na dużą konkurencję na rynku. W wyniku tych działań średnie ceny pobierane przez producentów spadały przez dwunasty miesiąc z rzędu aczkolwiek tempo obniżki cen było najwolniejsze od marca - napisała firma Markit. Utrzymujący się niski popyt powodował, że miniony miesiąc był siedemnastym z rzędu, w którym firmy ograniczały zatrudnienie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA