fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Sztuka z kwitnącej krainy

Koziołek Matołek
Rzeczpospolita
Poszukując Pacanowa, Koziołek Matołek trafił aż do Japonii. Tu poznał tajniki sztuki robienia wachlarzy. Zdradzi je dzieciom podczas spotkania w muzealnej kawiarni Bílý Koníček.
Postać z bajki Kornela Makuszyńskiego to główny bohater lalkowego przedstawienia, które można zobaczyć w niedzielny poranek. Spektakl będzie utrzymany w konwencji Teatru Bunraku (sztuki znanej w XVI – XVII wieku).
– Koziołek ubrany w japoński strój zabierze dzieci w fascynującą podróż po Japonii – mówi Barbara Bednarz z kawiarni Bílý Koníček. – Opowie im o tamtejszych tradycjach, w tym o sztuce robienia wachlarzy. Przedstawienie o charakterze interaktywnym ma zostać połączone ze śniadaniem.
Dla osób chcących zgłębić tradycje japońskie PME przygotowało też inne wydarzenia. W piątek o godz. 18 można tu się spotkać z Joanną Bator, autorką książki zawierającej zbiór zapisków z jej kilkuletniego pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni. W dniu przedstawienia, tyle że o godz. 16, gościem będzie Maria Pomianowska. Artystka, która przez pięć lat mieszkała i tworzyła w Japonii, prezentując tam mazowieckie pieśni tańce, wprowadzi widzów w świat egzotycznej muzyki. Od poniedziałku do środy przy Kredytowej zaplanowano warsztaty origami. Zajęcia poprowadzi Rafael Akahira, grafik. [i] Koziołek Matołek wśród lalek Teatru Bunraku, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa, ul. Kredytowa 1, bilety: 20 zł, rezerwacje: tel. 0696 490 846, niedziela (4.10), godz. 10.30[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA