fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Znakomity deser

Wszystko co dobre szybko się kończy. O to, by finał piątej edycji Skrzyżowania Kultur był wielki, zadba w piątek Vishwa Mohan Bhatt i Indialucia, w sobotę zaś mistrzowie i uczestnicy warsztatów muzycznych z Farafiną na czele.
Były już wieczory z muzyką zachodnioafrykańską i latynoską, dawną oraz hiphopową. Czas na Indie. Publiczność przybyłą do namiotu przy PKiN rozgrzeje najpierw Michał Czachowski. W ramach swojego projektu Indialucia proponuje daleką, nie dla wszystkich oczywistą podróż – od Półwyspu Indyjskiego do Półwyspu Iberyjskiego. O tym, że jest to wyprawa fascynująca, najlepiej świadczy tytuł folkowego fonogramu roku i nominacja do Fryderyka.
Po Indialucii wystąpi radżastański, słusznie nagrodzony Grammy, mistrz klasycznych brzmień Vishwa Mohan Bhatt. Ma opinię innowatora i artysty grającego porywające koncerty. Vishwa Mohan znaczy tyle co „zaklinacz świata”. I nie są to słowa bezpodstawne. Tyle atrakcji piątkowych. Dzień później przekonamy się, czy misja edukacyjna Skrzyżowania Kultur należycie się sprawdza. Obok prowadzących warsztaty wystąpią ich świeżo upieczeni uczniowie. Wieczór uświetni odrębny show pochodzącej z Burkina Faso Farafiny.
[i]Skrzyżowanie Kultur, namiot pod PKiN (od ul. Świętokrzyskiej), bilety: 15 zł, rezerwacje: tel. 022 849 69 84, piątek (18.09) – sobota (19.09), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA