fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Tydzień jazzowych sław

Tygmont
Materiały Promocyjne
Dla powracających z wakacji miłośników jazzu Tygmont przygotował bogaty program. Największą atrakcją będą dwa koncerty kwintetu saksofonisty Zbigniewa Namysłowskiego, i to w doborowym składzie. Na puzonie zagra jego syn Jacek, na fortepianie znakomity Sławek Jaskułke, na kontrabasie Paweł Puszczało, na perkusji Grzegorz Grzyb.
Namysłowski został uhonorowany w tym roku Złotym Fryderykiem za całokształt dokonań. Jego twórczość, zarówno ta sprzed lat, jak i współczesna, zasługuje na najwyższe uznanie. Styl jak dobre wino dojrzewa z latami, a brzmienie saksofonu zawsze skupia uwagę.
Po świetnym występie w Koneserze w koncercie „Na Pradze jest jazz” trio pianisty Michała Tokaja zaprezentuje się ponownie. Artysta, znany z zespołu akompaniującego Adze Zaryan, tworzy wyrafinowaną muzykę, którą docenimy na żywo. Na kontrabasie wystąpi z nim Michał Barański, na perkusji Łukasz Żyta.
Ponownie zagra też w Tygmoncie formacja UFO saksofonisty Grzecha Piotrowskiego. Usłyszymy w niej pianistę Sławka Jaskułke, który dwoi się i troi, grając z różnymi zespołami i solo. W Koneserze dał tydzień temu koncert, który z pewnością przysporzył mu nowych fanów.
[i] Grzech Piotrowski, Michał Tokaj, Zbigniew Namysłowski, Tygmont, ul. Mazowiecka 6/8, wstęp wolny, niedziela (6.09), godz. 2 (UFO), poniedziałek (7.09) – wtorek (8.09), godz. 20 (Michał Tokaj Trio), środa (9.09) – czwartek (10.09), godz. 21 (Zbigniew Namysłowski Quintet)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA