fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wspólne łóżko dla pracowników w delegacji jest niedopuszczalne

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Czy pracodawca rozliczający podróże służbowe według rozporządzenia dla budżetówki może odmówić zwrotu kosztów za nocleg, jeśli pracownicy sami zmienili hotel po tym, gdy okazało się, że zarezerwowane pokoje są wyposażone w łóżka małżeńskie, oraz przejazdu – jeżeli zamiast pociągiem pojechali własnym samochodem i nie mają biletów PKP?
Za nocleg w hotelu lub innym obiekcie świadczącym usługi hotelarskie pracownikowi przysługuje zwrot kosztów w wysokości stwierdzonej rachunkiem. Tak stanowi § 7 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=167998]rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub w samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju (DzU nr 236, poz. 1990 ze zm.)[/link].Oczywiście, skoro to pracodawca ponosi koszt noclegu pracownika, ma prawo określić, w jakim hotelu i pokoju podwładny powinien zanocować. Nie oznacza to jednak absolutnej swobody. Zgodnie bowiem z art. 11[sup]1[/sup] k.p. pracodawca musi szanować godność i inne dobra osobiste pracownika.[b]Nie jest przyjęte, aby pracownicy musieli nocować w podróży służbowej w pokoju wyposażonym w jedno łóżko. Należy więc uznać, że mieli prawo wyn...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA