fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Świat na małym dziedzińcu

Grupa MoCarta, która pojawi się na dziedzińcu 15 sierpnia udowadnia, że do muzyki poważnej można podejść z humorem
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Połowa wakacji za nami, a przed nami kolejne weekendy z muzyką i kabaretem na Starym Mieście. Warto się zapoznać z programem Sceny Letniej Lapidarium i zdecydować, w które dni zarezerwować sobie wolny wieczór.
Na dziedzińcu przy Nowomiejskiej ostatni dzień lipca upłynie pod znakiem folku – o godz. 19.30 posłuchamy wrocławskiego zespołu Etnoholic. Ale to w sierpniu w cyklu Muzyka Świata czekają na nas największe atrakcje: w piątek (7.08) – zabawę z muzyką żydowską i bałkańską zapewni lubelska grupa Klezmafour.
Tydzień później znowu zabrzmi folk słowiański wygrywany przez działającą na Podlasiu Czeremszynę. 21 sierpnia za sprawą zespołu Bubliczki przeniesiemy się na Kaszuby, a 28 sierpnia z grupą Mosaic na Bliski Wschód. Po tych muzycznych podróżach organizatorzy proponują nam przyjrzenie się najbliższemu otoczeniu, a do pomocy ściągają na każdą sobotę kabarety. 1 sierpnia z Piotrkowa Trybunalskiego przyjedzie kabaret Ucho, który w dobry nastrój wprawił m.in. Władysława Sikorę, lidera Potem. W kolejną sobotę na scenie stanie tylko jeden człowiek – Czesław Jakubiec.
Będzie nas przekonywać, że muzykę poważną można traktować z przymrużeniem oka. Z podobnego zadania od lat wywiązuje się z sukcesami Grupa MoCarta, która pojawi się w Lapidarium 15 sierpnia. A później znów wrócimy do słów, bawić się nimi będą kabaret Noł Nejm (22.08) i Jachim Presents (29.08). Początek wszystkich programów o godz. 20.45. Niedziela na dziedzińcu to o godz. 14 klasyka, a o godz. 19 blues. Świat muzyki poważnej odkrywać mają kolejno: prezentujący utwory George’a Gershwina damski kwartet smyczkowy Apertus (2.08); grający na instrumentach dętych Fire Brass Quintet (9.08); zafascynowane tangiem, walcem, czardaszem i innymi tańcami Harmonium Duo (16.08); opracowujący na instrumenty dęte drewniane arie operowe Todo Art Trio (23.08) oraz przypominający stare filmowe melodie Kwartet Premiera (30.08). Z kolei przekonywać, że blues to jest to, będą zaś Magda Piskorczyk (2.08), Karolina Cygonek i ToMI Blues Kapela (9.08), Kasa Chorych (16.08), Joanna Pilarska z zespołem Na drodze (23.08) i Missisipi Blues (30.08). [i] Scena Letnia Lapidarium, ul. Nowomiejska 6/8, bilety: 15 zł, do kupienia godzinę przed występami (na koncerty muzyki poważnej wstęp wolny), piątek (31.07) – niedziela (30.08)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA