fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

IMiGW (się) tłumaczy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej twierdzi, że biura prognoz z wyprzedzeniem poinformowały o możliwościach wystąpienia silnych zjawisk atmosferycznych.
W związku z pojawiającymi się zarzutami o nieinformowanie lub zbyt późne informowanie o zagrożeniach IMiGW zwołał konferencję prasową.
Klimatolog IMGW Roman Skąpski stwierdził, że komunikaty o warunkach atmosferycznych wysyłane są do mediów, ale opublikowanie ich zależy od woli wydawców. Zapowiedział, że na życzenie dziennikarzy Instytut przygotuje na poniedziałek dokument zawierający godzinę wysłania informacji do poszczególnych odbiorców. Skąpski przyznał również, że strona internetowa Instytutu, na której umieszcza się aktualizowane mapy prognoz, w związku ze zbyt dużym obciążeniem działała bardzo wolno.
Specjalista z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Maria Waliniowska przedstawiła również prognozy na nadchodzące dni: front przemieszcza się przez Polskę na wschód, spodziewane są burze i opady, lecz już słabsze. Najgroźniej może być na Podkarpaciu. [srodtytul]IMiGW: PAP nie dostał komunikatu[/srodtytul] Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że dnia 23 lipca 2009r., nie wysłał ostrzeżeń do PAP. Katarzyna Bieniek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dział Komunikacji Społecznej Biuro Prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA