fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Firmy finansowe znów zatrudniają

copyright PhotoXpress.com
Więcej możliwości pracy. O prawie 10 proc. wzrósł w II kw. popyt na pracowników finansów i bankowości
– Planujemy zatrudnić do końca roku ponad 600 specjalistów. Jest to kolejny etap realizacji naszej strategii, której celem jest dynamiczny rozwój banku w oparciu o wysoko wykwalifikowanych pracowników – twierdzi Zbigniew Płuciennik, dyrektor departamentu zarządzania personelem w Alior Banku, gdzie właśnie ruszył nowy proces rekrutacji. Bank szuka głównie kandydatów na stanowiska doradców klienta.
Rekrutacja Alior Banku to widoczna oznaka ożywienia w sektorze finansów i bankowości, na co zwraca uwagę najnowszy raport czołowego portalu rekrutacyjnego Pracuj. pl o rynku pracy dla specjalistów w II kwartale. Według jego danych liczba ofert zatrudnienia w tej branży zwiększyła się w II kwartale o 9 proc. w porównaniu z pierwszymi miesiącami tego roku. Łączna liczba ofert pracy opublikowanych na Pracuj. pl wzrosła o 3 proc. Wśród firm zwiększających zatrudnienie jest też Euro Bank, który ma 40 wakatów, głównie w centrali. – Przewidujemy stały rozwój departamentu odpowiedzialnego za produkty banków i zespołów odpowiedzialnych za CRM gdyż coraz większą wagę przywiązujemy do jakości obsługi posprzedażowej. Rozbudowujemy także struktury windykacji telefonicznej i terenowej – wyjaśnia Alina Stahl, dyrektor departamentu PR i komunikacji Euro Banku.
Jednak pozycję lidera pod względem liczby ofert pracy utrzymał w II kwartale sektor handel i sprzedaż. Firmy z tej branży zamieściły ponad 13 tys. ogłoszeń (prawie połowę wszystkich ofert na Pracuj.pl). Wprawdzie to o jedną trzecią mniej niż przed rokiem, ale za to w porównaniu ze słabym I kwartałem liczba propozycji pracy w handlu zwiększyła się o ponad 8 proc. – Praktycznie cały czas prowadzimy rekrutację – mówi Iwona Dziedzic-Gawryś, rzecznik firmy Eniro Polska, wydawcy „Panoramy firm” i lidera branży tzw. żółtych stron. Od stycznia w Eniro przybyło 70 specjalistów od telesprzedaży i sprzedaży bezpośredniej, a do końca roku spółka chce przyjąć jeszcze 50 osób. Rekordzistą wzrostu w II kw. okazała się niewielka branża prawo i obsługa prawna, gdzie w II było 453 propozycji pracy-prawie o 37 proc. więcej niż na początku roku. Jeśli chodzi o aktywność rekutacyjną działów firm, najwięcej ofert dotyczyło pracy w działach handlowych, choć w II kwartale szybko przybywało możliwości pracy w obsłudze klienta i w call-centers. Ale rekord pobiły działy kontroli jakości – w II kwartale ofert pracy było aż o 56 proc. więcej niż na początku roku. Ten wzrost Przemysław Gacek, prezes grupy Pracuj, właściciela Pracuj.pl, wiąże z kryzysem; podczas dekoniunktury firmy zwracają większą uwagę na jakość oferowanych usług i produktów oraz sposób obsługi klienta. Skutki kryzysu widać też w szybko rozwijających się w ostatnich latach działach personalnych – ofert pracy było tu w II kwartale o jedną szóstą mniej niż na początku roku. Najwięcej ubyło jednak propozycji zatrudnienia w działach tłumaczeń – o 53 proc. Z kolei wśród branż rekordzistą spadków była edukacyjno-szkoleniowa – tu liczba ofert pracy zmniejszyła się o ponad jedną czwartą. Masz pytanie, wyślij e-mail do autorki [mail=a.blaszczak@rp.pl]a.blaszczak@rp.pl[/mail] [ramka][b][link=http://www.kariera.pl/wyszukiwarka/praca/miasto/%C5%82%C3%B3d%C5%BA]Łódzkie firmy i urzędy rekrutują![/link][/b][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA