fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

W „Koperniku” tańczą dźwigi i latają żurawie

Hanna Gronkiewicz-Waltz i Barbara Kudrycka (z lewej) na budowie
Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik
Budowa Centrum Nauki Kopernik jest już na półmetku. Miejsce,w którym stanie obiekt, odwiedziła prezydent stolicy w towarzystwie minister nauki i szkolnictwa wyższego.
– W ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę tańcem koparek, teraz mamy tu dźwigi i żurawie. A za rok to my będziemy tu tańczyć – przyznała Aneta Prymaka, rzecznik „Kopernika”.
Budowa pierwszego w Polsce centrum nauki postępuje zgodnie z planem. Robotnicy kończą właśnie układanie metalowego rusztu nad tunelem Wisłostrady. To na nim wzniesie się konstrukcja obiektu. Trwają też prace nad budową części, w której znajdą się galerie stałe, m.in. „Korzenie cywilizacji” oraz „Człowiek i środowisko”. Widać już również podstawę jednego z sześciu kraterów w miejscu przyszłego Parku Odkrywców. Zwiedzający będą tu mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty naukowe.
– „Kopernik” z pewnością ożywi brzeg Wisły i odwróci miasto w stronę rzeki – podkreślała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Centrum nauki powstaje na Powiślu. Budynek ma być gotowy w 2010 roku. Będzie kosztował ponad 340 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA