fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wyższy rating dla PZU

Agencja Standard & Poor's podniosła rating spółek PZU i PZU Życie z "A-" na "A". Tym samym PZU otrzyma¸ najwyższą ocenę w swojej historii i najwyższy rating przyznany przez S&P polskiej instytucji finansowej
Podwyżka do poziomu "A" dotyczy oceny siły finansowej i długoterminowego ratingu kredytowego obu spółek. Aktualnie jest on równy temu, jaki posiada Polska w walucie lokalnej. Jednocześnie S&P utrzyma¸ perspektywę zmiany ratingu dla PZU na poziomie stabilnym.
- Fakt, że PZU otrzymał wyższy rating w tak trudnym dla instytucji finansowych czasie jest potwierdzeniem unikalnej, bardzo silnej pozycji PZU - mówi Andrzej Klesyk, prezes PZU SA, w przesłanym do mediów komunikacie. - Cieszy nas, że agencja doceni¸a wysiłki zarządu zmierzające do modernizacji spółki i zmiany jej kultury organizacyjnej - dodaje.
W swoim komunikacie Standard&Poor's wyjaśnia też, że istotne znaczenie dla decyzji o podwyższeniu ratingu miała pozytywna ocena zespołu menedżerskiego oraz uznanie dla kierunków rozwoju zawartych w Strategii rozwoju Grupy PZU na lata 2009 - 2011.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA