fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Wesoło czy rubasznie?

Wciąż trwają próby. Premiera odbędzie się w październiku
Teatr Bajka
„Zamknij oczy i myśl o Anglii” – taką radę słyszały podobno kobiety przed nocą poślubną w epoce wiktoriańskiej.
Farsa Johna Chapmana i Anthony’ego Marriotta z XIX-wieczną Wielką Brytanią ma niewiele wspólnego – jej akcja rozgrywa się współcześnie. Ale męsko-damskich perypetii i erotycznych podtekstów w niej nie brakuje.
To typowa komedia pomyłek, w której rozwój akcji nakręcają kolejne nieporozumienia i nieprawdopodobne zbiegi okoliczności. Prezesa wielkiej korporacji odwiedza prostytutka. Do pokoju nieoczekiwanie wchodzi księgowy. Prezes traci przytomność. Wtedy zjawia się jego żona. Prostytutka, by nie wydać klienta, podaje się za pielęgniarkę. Wkrótce do bohaterów dołączają: żona księgowego, minister, a także lekarz gej. Dalszy ciąg wydarzeń trudno opisać. Żony będą zmieniać mężów, mężowie upodobania seksualne, a stateczni biznesmeni postarają się wrobić w lewy interes arabskiego szejka.
Recenzent „New York Timesa” zarzucał tej komedii niewybredny humor i powielanie negatywnych stereotypów. Miejmy nadzieję, że polska wersja przygotowana przez Stefana Friedmanna będzie bardziej finezyjna. Oficjalną premierę zaplanowano na jesień, ale już teraz widzowie zobaczyć mogą pokazy przedpremierowe. [i] Zamknij oczy i myśl o Anglii, farsa Johna Chapmana i Anthony’ego Marriotta, reż. Stefan Friedmann, wyk. Lucyna Malec, Krzysztof Banaszyk, Agata Meiluté, Teatr Bajka, ul. Marszałkowska 138, bilety: 75 – 85 zł, rezerwacje: tel. 022 826 69 66, czwartek (23.07), godz. 19.30 [/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA