fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Ludzie z Marsa i z wyspy cudów

Kino radzieckie i rosyjskie przeżywa w Polsce renesans zainteresowania, o czym świadczy choćby popularność festiwalu „Sputnik nad Warszawą”. W Alchemii będziemy mogli sobie przypomnieć klasyczne arcydzieła i nowe produkcje.
W repertuarze jest 19 tytułów, m.in. „Aleksander Newski” Siergieja Eisensteina. Jedne z najpiękniejszych zdjęć w historii kina oraz najlepsza ze ścieżek dźwiękowych skomponowanych specjalnie do filmu – kantata Sergiusza Prokofiewa – to największe atuty opowieści o XIII-wiecznym wielkim księciu.
Obok wspaniałej „Rusałki” Anny Melikian w programie znajduje się jej ciekawy debiut „Mars” rozgrywający się w mieście nad Morzem Czarnym, z którego nazwy na dworcowym budynku odpadła przedostatnia litera. Powróci na ekran „Euforia” Iwana Wyrypajewa. To film o klasycznym trójkącie miłosnym i zbrodni.
Z kolei w „Wyspie” Paweł Łungin kreśli portret człowieka – mnicha prawosławnego klasztoru na wyspie na Morzu Białym – żyjącego z niemożliwym do udźwignięcia balastem śmiertelnego grzechu. Siła jego żalu jest tak wielka, że czyni cuda. Leczy chromych, wypędza biesy, czyta w myślach, przepowiada przyszłość. Łaskawy los w końcu się nad nim lituje i zsyła mu możliwość rzeczywistego odkupienia. [i] Alchemia Kina Rosyjskiego, Alchemia, ul. Jezuicka 4, bilety: Sala Kinowa – 4,99 – 15 zł, Sala Klubowa – 7 – 9 zł, rezerwacje: tel. 0515 14 40 07, piątek (17.07) – czwartek (23.07), od godz. 13.45 [/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA