fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundacje i stowarzyszenia

Fiskus już przelewa 1 procent

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Nie będzie żadnych opóźnień w przekazywaniu wpłat 1 procentu podatku na konta organizacji pożytku publicznego (OPP) – deklaruje Ministerstwo Finansów. Urzędy skarbowe zaczęły przelewać pieniądze 1 lipca i będą to robić do końca sierpnia.
W odpowiedzi na list Stowarzyszenia Rodziców na rzecz Pomocy Szkołom Przyjazna Szkoła wiceminister finansów Maciej Grabowski podkreśla, że przesunięcie o jeden miesiąc wypłat wynika ze zmienionych w listopadzie ubiegłego roku przepisów. Umożliwiły one przekazywanie 1 proc. należnego podatku także od korekt zeznań podatkowych. A ponieważ przepisy dają na ich składanie dwa miesiące od upływu terminu na złożenie zeznania, urzędy skarbowe czekały do końca czerwca (skoro do każdego zeznania mogła ona zostać przesłana), by od 1 lipca zacząć przelewać pieniądze.
Jak podkreśla ministerstwo, od podatników składających zeznania PIT-28 do końca stycznia stowarzyszenia i fundacje posiadające status organizacji pożytku publicznego otrzymują pieniądze w kwietniu i maju. W ten sposób już ponad 2,3 mln zł zasiliło konta organizacji pożytku publicznego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA