Surowce i Chemia

Górnicy JSW wybiorą wiceprezesa 12 sierpnia

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjęła decyzję o ogłoszeniu wyborów uzupełniających na stanowisko członka zarządu z wyboru załogi
[link=http://www.rp.pl/artykul/309904,333925_JSW_ma_nowa_rade_nadzorcza___dzis_obrady.html]„Rz” pisała o tym planie[/link] jako pierwsza.
– Zgodnie z regulaminem wybory muszą się odbyć w ciągu miesiąca od dnia ogłoszenia. Komisja Wyborcza, która zebrała się dzisiaj ustaliła, że wybory zostaną przeprowadzone 12 sierpnia – mówi Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW. Od kandydatów wymagane jest wykształcenie wyższe i co najmniej 5 letni staż pracy, zgłoszenia będą przyjmowane od 22 do 28 lipca.
Do czasu wybrania nowego członka zarządu funkcję zastępcy prezesa ds. zatrudnienia, płac i polityki społecznej będzie sprawował dotychczasowy wiceprezes Marian Ślęzak, za odwołaniem którego opowiedziało się w czerwcowym głosowaniu 11 446 osób spośród liczącej 22 398 pracowników załogi JSW. Rada nadzorcza nie podjęła natomiast decyzji o ogłoszeniu konkursu na wiceprezesa ds. finansowych, co oznacza, że nawet gdy zostanie wybrany wiceprezes z ramienia załogi, to w zarządzie JSW będą dwa wakaty (jeden od 9 miesięcy, jeden od czerwca tego roku).
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL