Praca, emerytury, renty

Czy po niepracującym ojcu przysługuje renta rodzinna?

[b]Czy dziecko będzie miało prawo do renty rodzinnej po zmarłym ojcu, jeżeli ten nie pracował w ciągu ostatnich lat i nie był nigdzie ubezpieczony, a alimenty wypłacało państwo? Czy jeżeli renta się nie należy, to czy alimenty mogą być dalej wypłacane? [/b]
Dziecko nie będzie miało prawa do renty rodzinnej po zmarłym ojcu, który w ciągu ostatnich lat nie pracował i nie był nigdzie ubezpieczony. Zakładamy bowiem (tego nie wiemy), że ojciec dziecka, nie miał ustalonego prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, jak również nie spełniał warunków wymaganych do uzyskania jednego z tych świadczeń ([link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=6C87CA42C7A0AF4D38B232C5719E4CC0?id=172511]art. 65 ust.1 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych[/link]).
Dziecko nie będzie również otrzymywać alimentów z funduszu alimentacyjnego. Więcej informacji na ten temat w artykule: [link=http://www.rp.pl/artykul/173031.html ]Nie trzeba samotnie wychowywać dziecka [/link] Prosimy również o zapoznanie się z serwisem: [link=http://www.rp.pl/temat/55651.html]rp.pl » Prawo » Świadczenia » Renty » Renta rodzinna [/link]

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL