W byłych demoludach

Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Zatrudniamy Bułgara, który ma też obywatelstwo polskie. Czy mamy mu uwzględnić w blisko 20-letnim polskim stażu pracy wcześniejsze zatrudnienie w Bułgarii?
[b]Odpowiada Ewa Grabowska, główna specjalistka w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej[/b][b]Tak[/b] Od 1 lutego uwzględniamy zagraniczną pracę w polskim stażu. I nie ma znaczenia ani obywatelstwo, jakie ma podwładny, ani kraj, w którym świadczył pracę. W świetle art. 86 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=2098CC6FC4C6C7B4BDF80D5C95EDF561?id=269029]ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2004 nr 69, poz. 415 ze zm.)[/link] udokumentowane okresy zatrudnienia za granicą u pracodawcy zagranicznego są zaliczane do okresów pracy w Polsce w zakresie uprawnień pracowniczych.
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL