fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Genetyczne cechy naszych teatrów

W spotkaniu pod hasłem „Dramat czy farsa” weźmie udział m.in. Krystyna Janda
Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
„DNA Miasta” to coraz popularniejszy cykl spotkań kulturalnych organizowanych przez Res Publikę Nową. Dziś mowa będzie o teatrze
Res Publica Nowa już po raz czwarty zaprasza do swojej siedziby przy Gałczyńskiego 5 na poszukiwanie genetycznych cech charakteryzujących Warszawę. Goście cyklu „DNA Miasta” zastanawiają się nad tożsamością Warszawy i cechami wyróżniającymi ją spośród innych kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.
Po spotkaniach poświęconych ciągłym zmianom Warszawy, jej pamięci i mitologii oraz potencjalnym miejscom spokoju istniejącym w wielkim mieście przyszedł czas na debatę nad stołecznymi teatrami. Do spotkania pod hasłem „Dramat czy farsa?” zaproszeni zostali: Jan Buchwald, dyrektor Teatru Powszechnego, Piotr Gruszczyński z Nowego Teatru, Krystyna Janda, dyrektor Teatru Polonia oraz Paweł Passini, reżyser współpracujący m.in. ze Studium Teatralnym. Spróbują odpowiedzieć na pytania, jaki jest współczesny stołeczny teatr, czy jest w nim miejsce na eksperymenty i poszukiwania i co powoduje zainteresowanie formami dramaturgicznymi? Początek o godz. 19.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA