fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Co otrzyma przenoszony urzędnik

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Na pewno mieszkanie. Ale pod warunkiem że nowe miejsce pracy będzie oddalone od dotychczasowej miejscowości zamieszkania o minimum 30 km
To zupełnie nowy warunek, który będzie obowiązywał od jutra. 2 lipca wchodzi bowiem w życie [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=F55B1FAFC0882F25825FCB092B8B236C?id=314809]rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 8 czerwca 2009 r. w sprawie świadczeń przysługujących urzędnikowi służby cywilnej przeniesionemu do pracy w innej miejscowości (DzU nr 93, poz. 763)[/link]. Zastąpi dotychczasowe rozporządzenie z 26 maja 2008 r. (DzU nr 94, poz. 599).
Nowe rozporządzenie przyniosło również wzrost świadczenia na pokrycie kosztów najmu lokalu mieszkalnego, jeśli przenoszony urzędnik służby cywilnej (SC) nie otrzymał mieszkania albo z niego zrezygnował. Zwrot za wynajem mieszkania będzie średnio o 60 zł wyższy dla większych miast i 50 zł dla pozostałych miejscowości. Jego wysokość zależy od wielkości przenoszonej rodziny i miejscowości docelowej. Urzędnicy nadal też będą mieli prawo do zwrotu kosztów samego przeniesienia. Chodzi o koszty:
- przejazdu urzędnika i jego rodziny, które są zwracane według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych, ale nie mogą być wyższe niż połowa kwoty bazowej, od której nalicza się wynagrodzenia członków korpusu SC, - przewozu majątku, które są pokrywane w wysokości stwierdzonej rachunkami, ale nie wyższej niż dwukrotność kwoty bazowej, służącej do obliczania wynagrodzeń członków SC. Urzędnik otrzyma ponadto jednorazowe świadczenie i płatny urlop, jeśli o niego zawnioskuje.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA