Kadry

Czy powiadomić pracowników o ich prawie

Fotorzepa, Bartosz Sadowski BS Bartosz Sadowski
Czy musimy informować pracowników o tym, że mają prawo utworzyć radę?
[i][b]Odpowiada Marcin Wojewódka, radca prawny:[/b][/i]
Ustawodawca nałożył obowiązek informowania pracowników o prawie załogi do utworzenia rady wyłącznie w art. 25 ust. 2 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=181671]ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji[/link]. Stanowi on, że pracodawcy mieli obowiązek takiego informowania w ciągu czterech miesięcy od wejścia w życie ustawy, czyli w 2006 r. Natomiast obecna nowelizacja nie wprowadza wprost obowiązku informowania pracowników. Gdy jednak szef uważa, że taka informacja może być załodze przydatna, jeśli chce zainicjować powstanie przedstawicielstwa pracowniczego, może to oczywiście zrobić.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL