Chorobowe ma uwzględniać premię

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Do podstawy zasiłku nie będą wliczane te składniki płacy, do których pracownik zachowuje prawo w okresie niezdolności do pracy
Tak wynika z przyjętego 27 maja 2009 r. przez Radę Ministrów projektu nowelizacji [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=78938]ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (DzU nr 60, poz. 636, ze zm.)[/link].[srodtytul]Uściślenie zasad[/srodtytul]Zmieniony ma być art. 41 ust. 1, którego interpretacje doprowadziły do zaniżania wynagrodzeń i zasiłków pracowników objętych motywacyjnymi systemami wynagradzania. Sporne były w szczególności premie.[b]Zgodnie z projektem w podstawie wymiaru zasiłku nie będzie się uwzględniać składników wynagrodzenia, do których pracownik zachowuje prawo w okresie pobierania świadczenia. [/b]– To dobra zmiana, ale metodologia liczenia podstawy wymiaru pozostaje ta sama. Jeśli tylko od jakiegoś składnika wynagrodzenia są płacone składki chorobowe, to powinien być wliczany do podstawy wymiaru zasiłku – uważa Anna Misiak, doradca podatkowy z MDDP.Dziś prze...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL