fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Po orędziu prezydent szykuje naradę

Eliza Olczyk
Lech Kaczyński chce zaprosić na specjalne spotkanie byłych ministrów finansów
– W najbliższych dniach do byłych ministrów mają zostać wysłane zaproszenia na tę imprezę – ujawnia „Rz” urzędnik z Pałacu Prezydenckiego. – Ale na razie pomysł utrzymywany jest w tajemnicy. Zostanie ujawniony, gdy prezydent będzie miał pewność, że wszystko wypali.
Niewykluczone, że przed spotkaniem prezydent będzie rozmawiał z Aleksandrem Kwaśniewskim. Były prezydent powiedział bowiem w TVP 1, że Lech Kaczyński miał rację, ostrzegając przed skutkami kryzysu. I doradzał zwołanie Rady Gabinetowej w tej sprawie.
Kiedy odbędzie się narada u prezydenta? – W tej chwili trudno mówić o terminach – ucina nasz rozmówca.
Najprawdopodobniej spotkanie z udziałem byłych ministrów finansów odbędzie się jeszcze przed wyborami do europarlamentu. Jeśli tak się stanie, prezydent ponownie narazi się na zarzut wspomagania PiS w kampanii do PE. Takie komentarze pojawiły się po orędziu, jakie Lech Kaczyński wygłosił w Sejmie.
Premier, który w Sejmie odpowiedział na wystąpienie prezydenta, także w terenie mówił o kryzysie. W miniony weekend objechał aż trzy konwencje PO: w Gdańsku, Olsztynie i Kielcach.
– Szkoda, że tylko w okolicach wyborów prezydent i premier przypominają sobie, iż głównym celem polityka jest dbanie o dobro społeczeństwa – komentuje pojedynek polityków socjolog Wojciech Łukowski ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. – Niestety wygląda na to, że kryzys jest dla obu tylko narzędziem do walki politycznej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA