fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Trzy razy rozwiedziona

Fotorzepa, Seweryn Sołtys Seweryn Sołtys
31-letnia Palestynka Khitam ma sześcioro dzieci. Pochodzi z Gazy, ale od czasów zamążpójścia mieszkała z mężem w mieście na południu Izraela. Dziś jest rozwódką.
Od blisko trzech miesięcy dzieci są z mężem. Khitam nie ma prawa do ich wychowania – tak zdecydował arabski sąd religijny faworyzujący mężczyzn. Do rozwodu wystarczyła mu trzykrotna deklaracja męża kobiety, że chce się z nią rozwieść. Ona o tym nie wiedziała. Dopiero później opuściła dom, gdy mąż zaczął się nad nią znęcać.
– Najpierw bili mnie jego rodzice, potem on – opowiada Khitam. Nie kochała go nigdy, bo został jej narzucony przez braci. Wybrali męża, nie licząc się z jej zdaniem. Poznała go w dniu ślubu. I o czym film nie opowiada – pewnie nie we wszystkim się z nim zgadzała. Nie jest uległą kobietą, skończyła studia, zna swoje prawa.
Domaga się pomocy adwokata i opieki społecznej. Nie mając izraelskich dokumentów, nie może jednak liczyć na oficjalną pomoc, nie chcą jej nawet przygarnąć w schronisku dla maltretowanych kobiet. Z determinacją wciąż walczy o odzyskanie dzieci. Chce, by jej córka w przyszłości sama mogła wybrać swój los.
[i]11.00 | TVP Kultura | sobota[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA