Kościół

Niezwykłe radio z wieży kościoła św. Anny

Będzie nadawać przez miesiąc, tylko w Warszawie i tylko o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski. Radio Wolność rusza już 2 czerwca
Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie uruchomi Radio Wolność dokładnie w 30. rocznicę pierwszej papieskiej pielgrzymki do Polski.
To wtedy 3 czerwca 1979 roku na placu Piłsudskiego (wówczas Zwycięstwa) padło wezwanie Jana Pawła II: – Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi. Radio będzie nadawać od 2 do 30 czerwca, przez całą dobę, na częstotliwości 94,9 MHz, w zasięgu 20 km od nadajnika, który znajdować się będzie na wieży kościoła św. Anny w Warszawie. Radio Wolność będzie można odbierać również w Internecie (informacje na www.centrumjp2.pl).
– Nadawać będziemy fragmenty homilii, komentarze, reportaże z miejsc, które odwiedził papież, audycje literackie, wspomnienia – wylicza Anna Olesiak, koordynatorka projektu. Od razu zastrzega: – Nie będzie to jednak radio wspominkowe. Nasze audycje mają przede wszystkim skłonić do refleksji nad tym, co się wydarzyło w 1979 roku, i być inspiracją dla przyszłości.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL