Jaki PIT od wynajęcia internetowej witryny pod reklamy

Fotorzepa, Radosław Pasterski Radosław Pasterski
Właściciel witryn internetowych wynajmowanych pod reklamy uzyskuje przychód z działalności wykonywanej osobiście, a nie z najmu czy dzierżawy
[b]– Wykupiłam kilka domen, na których firma mająca siedzibę w Stanach Zjednoczonych umieszcza reklamy. Ja z tego tytułu otrzymuję wynagrodzenie płatne na pay pal lub konto kilka razy w roku. Nie mam żadnych faktur ani rachunków. Nie prowadzę działalności gospodarczej. Jak w tej sytuacji rozliczyć podatek?[/b] – pyta czytelniczka DF.Niewątpliwie czytelniczka uzyskuje przychód. Wbrew poglądom niektórych podatników organy podatkowe nie kwalifikują go do przychodów z dzierżawy (o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych; dalej ustawa o PIT), tylko do przychodów z działalności wykonywanej osobiście (o której mowa w art. 13 pkt 8 lit. a ustawy o PIT). Przykładem są [b]interpretacje Izby Skarbowej w Katowicach (z 9 stycznia 2009 r., IBPBII/1/415-15/08/TK) i Izby Skarbowej w Warszawie (z 19 lutego 2008 r., IPPB1/415-404/ 07-2/ES).[/b][srodtytul]Gdy przychód jest z Polski[/srodtytul]Gdyby czytelniczka uzyskiwała przychody od ...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL