Film

Z miłości do gwiazd **

Robert Pelage stara się pokierować życiem i karierą ulubionych gwiazd
BEST FILM
Pewien fan zatruwa życie aktorkom, a one postanawiają mu się odpłacić. Niestety, z tego pomysłu nie powstała inteligentna satyra na świat celebrities i miłośników gwiazd. Reżyserkę Laetitię Colombani stać było jedynie na nakręcenie głupiutkiej komedyjki.
Robert Pelage (Merad) jest zakochany w trzech gwiazdach francuskiego kina: dojrzałej Solange (Deneuve), seksownej Isabelle (Beart) i młodziutkiej Violette. Jednak jego zainteresowanie kobietami nie ogranicza się do zbierania autografów.
Dzięki temu, że sprząta gabinety w agencji aktorskiej, ma dostęp do rozkładów zajęć gwiazd, zna numery telefonów ich współpracowników. Stara się więc pokierować karierami pań i ułożyć im życie prywatne – bez ich wiedzy i zgody. Doprowadza nawet do tego, że Solange, Isabelle i Violette zostają obsadzone w jednym filmie. Ale gdy uznają, że Robert posunął się za daleko w intrygach, zamienią jego życie w koszmar. Humor filmu polega jedynie na przerysowaniu komicznych sytuacji i zachowań bohaterów do tego stopnia, że stają się infantylne.
[i]Francja 2008, reż. Laetitia Colombani, wyk. Kad Merad, Catherine Deneuve, Emmanuelle Beart[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL