Banki

Mniejszy spadek zysku ING Banku Śląskiego

AFP
Zysk banku po I kwartale jest lepszy od prognoz, dzięki niższym rezerwom na transakcje opcyjne i cięciu kosztów. Wynosi nie 49, a 81 mln zł
Wynik odsetkowy Śląskiego, nieangażującego się wojnę depozytową wzrósł o 18 proc. (do 310 mln zł), ale wynik prowizyjny spadł już o 1 proc. (do 204 mln zł).
Rezerwy zawiązane przez bank wynoszą 102 mln zł (w tym 45 mln zł z tytułu ryzyka związanego z transakcjami opcyjnymi). Analitycy spodziewali się, że saldo rezerw zamknie się kwotą 127 mln zł. - Największe uderzenie opcji w wynik jest już za nami, nawet gdyby złoty gwałtownie się osłabił - oświadczył prezes Brunon Bartkiewicz.
Depozyty klientów korporacyjnych zmniejszyły się kwartalnie o 10 proc. (do ponad 13 mld zł), zaś klientów detalicznych wzrosły o 3 proc. (do 33 mld zł). - W trudnym kwartale wyniki są względnie dobre z relatywnie niską negatywną wyceną euroobligacji, wysokimi wolumenami i solidną marżą odsetkową netto – komentuje Peter Vidlicka, analityk Wood&Co. Przed 14:00 kurs banku rośnie o 6,03 proc.
Źródło: Reuters

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL