Biznes

Autostrady dominują w Kielcach

Jubileuszowa, piętnasta już, wystawa budownictwa drogowego Autostrada Polska ściągnęła do Kielc ponad 800 wystawców z 25 krajów
Czołówka producentów maszyn drogowych, ciężarówek oraz firm budowlanych liczy na zamówienia w Polsce. Wierzy bowiem, że nawet gospodarcze spowolnienie nie wstrzyma koniecznych wielkich inwestycji infrastrukturalnych.
Hale Targów Kielce od dziś wypełniają ponad 2 tys. specjalistycznych maszyn oferowanych przez producentów z całego świata – od Niemiec po Rosję, Chiny i Amerykę. Jak co roku targom towarzyszą branżowe konferencje. Historyczną sesję zorganizowano m.in. w 190. rocznicę powstania Jeneralnej Dyrekcji Dróg i Mostów. Oprócz wystawy drogowej swoją ofertę podczas Traffic Expo przedstawią konstruktorzy i producenci oznakowania i elektronicznych systemów nadzoru i organizacji ruchu. W targowej ofercie jest też wystawa nowych technologii i sprzętu do utrzymania lotnisk. Od wstąpienia Polski do UE Targi Kielce, którym patronuje „Rz”, stają się też platformą biznesową umożliwiającą współpracę firm zachodnich z partnerami z Ukrainy, Białorusi i Rosji.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL