Muzyka

Muzyczna bitwa w Moskwie

W półfinałowym koncercie Eurowizji nasz kraj będzie reprezentować Lidia Kopania. Przekonamy się, czy jej piosenka „I Don’t Wanna Leave” wystarczy na zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce i zakwalifikowanie się do finału.
31-latka, która artystyczne doświadczenie zdobywała m.in. pod okiem Dariusza Grabowskiego, wykładowcy łódzkiej Akademii Muzycznej, pojedzie do Moskwy z nastrojową balladą. Ma na koncie współpracę z hamburską grupą Kind of Blue. W Polsce zadebiutowała w 2005 roku singlem „Pocałuj mnie”. Rok później zwyciężyła w głosowaniu widzów polsatowskiego festiwalu TOPtrendy. Czy podbije serca europejskiej publiczności? Dodatkowym atutem może się okazać jej uroda. Atrakcyjna blondynka może się pochwalić tytułem Miss Dziennikarzy konkursu Miss Nastolatek Polski.
Poza Lidią Kopanią swoich szans w konkursie szukać będą reprezentanci: Chorwacji, Irlandii, Łotwy, Serbii, Norwegii, Cypru, Słowacji, Danii, Słowenii, Węgier, Azerbejdżanu, Grecji, Litwy, Mołdawii, Albanii, Ukrainy, Estonii i Holandii. W środę o godz. 15.15 TVP 1 pokaże skrót drugiego półfinału. Koncert finałowy zaplanowano na 16 maja. Od zmiany regulaminu Eurowizji w 2004 roku i wprowadzenia półfinałów Polakom udało się zakwalifikować do finału tylko raz, w ubiegłym roku, kiedy reprezentowała nas Isis Gee. Z piosenką „For Life” zajęła ostatecznie 24. miejsce.
[i]Eurowizja 2009 21.00 | tvp 1, tvp polonia 21.00 | czwartek[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL