Film

Kobieta w Berlinie - KONKURS

Kobieta w Berlinie
Materiały Promocyjne
Polsko-niemiecka produkcja w reżyserii Maxa Färberböcka oparta jest na pamiętniku dziennikarki, która zażyczyła sobie pozostać anonimowa nawet po śmierci. Zrelacjonowała ona wydarzenia, które do dziś stanowią temat tabu: gwałty dokonywane pod koniec II wojny światowej przez Armię Czerwoną na niemieckich kobietach.
Książka wzbudziła ogromne kontrowersje. Po raz pierwszy pamiętniki wydano w latach 50. jednak dopiero po wznowieniu w Niemczech w 2003 roku trafiły się na światowe listy bestsellerów.
Główną rolę Anonimy gra Nina Hoss („Biała Masajka”), laureatka Niemieckiej Nagrody Filmowej oraz Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu w Berlinie dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Yella”. W pozostałych rolach występują, m.in. Irm Hermann, członkini zespołu aktorskiego Fassbindera, Joerdis Triebel, doceniona za rolę w „Rozkosze Emmy”, August Diehl, który wystąpił w nagrodzonych Oscarem „Fałszerzach”, Ruediger Vogler, gwiazdor filmów Wima Wendersa oraz Juliane Koehler, laureatka Srebrnego Niedźwiedzia za rolę w „Aimee i Jaguar”. Czerwonoarmistów zagrali rosyjscy aktorzy, a w rolę Andrieja wcielił się gwiazdor kina i teatru Jewgienij Sidichin („Lato, albo 27 straconych pocałunków”, „Leningrad”). Muzykę do filmu napisał Zbigniew Preisner.
[ramka]KONKURS Dla naszych czytelników, którzy odpowiedzą poprawnie na pytanie: Na planie jakiego filmu spotkali się już reżyser "Kobiety w Berlinie" Max Färberböck i grająca w nim Juliane Köhler? mamy 5 płyt DVD z nagrodzonymi Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny „Fałszerzami” oraz 5 książek „Kobieta w Berlinie”. Listy prosimy wysyłać na adres [link=mailto:kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/link]. Wygrywa dziesięć pierwszych zgłoszeń. Start konkursu: czwartek (07.05); godz. 12.00 [b]Znamy już zwycięzców. Dziękujemy za udział w konkursie :)[/b] [/ramka]

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL