fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ochota na spadające ceny

Jak się zmieniały ceny na Ochocie
Rzeczpospolita
Jeśli ktoś chciałby zamieszkać na Ochocie, to nie musi się obawiać, że nie będzie miał w czym wybierać. Ofert jest pod dostatkiem, ceny nieznacznie, ale wciąż spadają, a transakcji i tak niewiele
Średnia cena ofertowa używanego mieszkania w Warszawie wynosiła w kwietniu 8,3 tys. zł za mkw. Na Ochocie było trochę drożej – ceny ofertowe mkw. wynosiły, według portalu Szybko.pl, średnio 8,9 tys. zł.
– Przeciętna stawka za mkw. w tej dzielnicy spada od października 2008 roku. Od tego czasu obniżyła się o 5 proc. Natomiast w stosunku do kwietnia 2008 ceny spadły o 7 proc. – mówi Marta Kosińska z portalu Szybko.pl.
Przypomnijmy: w październiku 2008 roku średnia cena na Ochocie wynosiła 9,3 tys. zł za mkw., a rok temu – w kwietniu 2008 r. – 9,5 tys. zł za mkw.
Ogłoszenia o sprzedaży mieszkania na Ochocie stanowią około 5,6 proc. całej warszawskiej oferty, co sytuuje tę dzielnicę w środku stawki. Mokotów, gdzie ofert jest tradycyjnie najwięcej, reprezentuje aż 13,4 proc. rynku. Więcej ofert można również znaleźć w sąsiadującym z Ochotą Śródmieściu (8,5 proc. całości oferty), ale już na Woli (4 proc.) jest ich mniej.
Z danych agencji Bracia Strzelczyk wynika, że najtańsze są mieszkania w wielkiej płycie, np. na Rakowcu od 7,5 tys. zł za mkw. Taka jest cena za mkw. mieszkań średniej wielkości, dwupokojowych, o powierzchni 40 – 50 mkw.
– Lokale w nowszej zabudowie, z końca lat 90., mają ceny ofertowe 8,5 – 9 tys. zł, a ceny jeszcze nowszych mieszkań z ostatnich kilku lat dochodzą do 12 tys. zł za mkw. – mówi Leszek Baranowski z agencji Bracia Strzelczyk.
Najbardziej cenione na Ochocie lokalizacje to okolice placu Narutowicza i ulicy Filtrowej, czyli tzw. Stara Ochota.
Zdaniem Danuty Grelewicz-Pogórskiej z agencji AD. Drągowski to, z czym mamy do czynienia na rynku w tej dzielnicy, to stagnacja. – Wynika ona z tego, że ceny są dość wyśrubowane. W ofercie naszego biura przeważają ceny ofertowe w wysokości 8,5 – 9 tys. zł za mkw., czasem nawet w starej, mało atrakcyjnej zabudowie. Wielu sprzedających wciąż ma dość sztywne stanowisko i nie chce obniżyć cen, więc będą długo czekać na kupca – mówi Danuta Grelewicz-Pogórska.
[ramka][b]Do wzięcia na Ochocie[/b]
>> [b]Żwirki i Wigury, 18 mkw., jeden pokój, cena 160 tys. zł [/b]
(8889 zł za mkw.), wysokość mieszkania 2,5 m. Do remontu.
>> [b]Archiwalna, 37 mkw., dwa pokoje, cena 288 tys. zł [/b]
(7784 zł za mkw.), wysokość 2,4 m, w cenie zabudowa kuchni. Do odświeżenia.
>> [b]Uniwersytecka, 54 mkw., dwa pokoje, cena 495 tys. zł [/b](9167 zł za mkw.), przedwojenne budownictwo, wysokość mieszkania 3 m. Stan bardzo dobry.
>> [b] Radomska, 77 mkw., trzy pokoje, cena 665 tys. zł [/b]
(8636 tys. zł za mkw.), przedwojenne budownictwo, wysokość mieszkania 2,95 m. Do remontu.[/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA