fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Duża redukcja w GE Money Bank

GE Money Bank zamierza zwolnić do końca sierpnia 2009 r. niemal 18 proc. spośród 4735 zatrudnionych w Polsce pracowników
- Aby utrzymać biznes w dobrej kondycji, ochronić go przed wpływem niekorzystnych warunków rynkowych i osiągnąć zakładane cele biznesowe, konieczne jest dostosowanie działalności banku do nowych warunków - głosi komunikat.
Bank zamierza również wprowadzić oszczędności, których celem celem jest obniżenie bieżących kosztów działania banku o 10-12 procent w porównaniu do ubiegłego roku. - Chcemy nadal udzielać kredytów polskim konsumentom i kontynuować współpracę kredytową z naszymi kluczowymi partnerami" - powiedział cytowany w komunikacie prezes GE Money Bank, David Kay.
- Zamierzamy w tym roku udzielić nowych kredytów na prawie 9 miliardów złotych. Skoncentrujemy się na sprzedaży najbardziej rentownych produktów i obsłudze naszych największych partnerów biznesowych, ostrożnie zarządzając ryzykiem kredytowym - dodał GE Money Bank działa w Polsce od stycznia 2005 roku. Powstał w wyniku połączenia GE Capital Banku i GE Banku Mieszkaniowego. Bank będący częścią globalnego koncernu General Motors zamierza połączyć się z notowanym na warszawskim parkiecie Bankiem BPH SA, który w tym miesiącu podał, że zamierza zwolnić do 488 pracowników do końca lipca 2009 roku.
Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA