• 23.07.2018

Kotły robią na każdej ulicy

Pleszew to niezwykłe wielkopolskie zagłębie - najwięcej tu firm produkujących kotły. Jedną z najważniejszych jest wytwórnia Tilgner.
W Pleszewie producenta kotłów można znaleźć niemal na każdej ulicy. W większości to małe firmy rodzinne, które jednak od kilku lat działają wspólnie, promując swoje wyroby i dzieląc się doświadczeniami w ramach Innowacyjnego Kotła Pleszewskiego - klastra producentów, jednej z pierwszych takich organizacji w Polsce. Tilgner to jedna z tych firm, które odniosły największy sukces. Założył ją w 1985 r. Jerzy Tilgner, do dziś będący jej właścicielem. Rozpoczynał od grzejników aluminiowych - wówczas jeszcze rzadkości na polskim rynku. Dwa lata później rozpoczął produkcję kotłów.
- Okazał się to strzał w dziesiątkę, a kotły z wytwórni zdobyły uznanie wśród odbiorców i w ślad za pierwszymi modelami, szybko pojawiły się następne, jeszcze doskonalsze - chwali się Jerzy Tilgner. Firma planuje budowę hali, w której część prac będą wykonywały roboty. W planach jest także wprowadzenie kotłów na biopaliwa. - Jakość kotłów i zbiorników to zasługa nie tylko najwyższej klasy materiałów i bazy technicznej, ale przede wszystkim pracy 50-osobowej załogi. Tym ludziom można z powodzeniem powierzyć zarówno produkcję, jak i remonty kotłów czy montaż kotłów z części w kotłowni u klienta - mówi Jerzy Tilgner. I podkreśla: - Sukces, jeżeli można tak nazwać pozycję, którą osiągnęliśmy, zawdzięczamy mrówczej pracy całego zespołu. Chcemy, by nasze przedsiębiorstwo mogło się rozwijać, dlatego podnosimy kwalifikacje pracowników poprzez szkolenia oraz kursy.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL