fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Studiowanie gier komputerowych

Gry komputerowe
AP
W Krakowie ruszyły studia poświęcone grom komputerowym. Europejska Akademia Gier to pięć kierunków studiów podyplomowych poświęconych tworzeniu gier, które powstały dzięki połączeniu sił Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej.
Dziś ponad czterdziestu studentów rozpoczęło pierwsze zajęcia. Mówią, że do nauki nie zniechęca ich nawet wysokie na trzy tysiące złotych czesne. Pasja do gier wygrywa. Większość studentów to zapaleni gracze, którzy chcą zobaczyć, jak od środka wygląda coś, co ich pasjonuje. Niektórzy traktują studia jako szansę na znalezienie lepszej pracy.
Akademia jest częścią Europejskiego Centrum Gier powstałego przy Krakowskim Parku Technologicznym. Jak mówi doktor Paweł Węgrzyn dyrektor Akademii z pomysłem na jej utworzenie wyszli sami przedsiębiorcy, którzy narzekają na brak odpowiednio przygotowanych grafików, czy programistów. Doktor Węgrzyn podkreśla, że choć w Polsce są duże firmy informatyczne, to nie ma dużych producentów gier wideo.
Uczelnie szykują się do otwarcia podobnych studiów w normalnym trybie. Akademia to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Jednak w na świecie powstało już kilka podobnych inicjatyw.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA