fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Co za noc! Mamma Mia!

KFP, Maciej Kosycarz Mac Maciej Kosycarz
Zabawa w Warszawie po raz pierwszy będzie się toczyć na placu Konstytucji, gdzie od wielu dni trwają prace nad budową gigantycznej multimedialnej sceny o wysokości 18 metrów. Impreza rozpocznie się o godz. 20.00.
„Sylwestrowa Moc Przebojów” upłynie pod znakiem przebojów Abby. Wykonają je m.in. dwa zagraniczne zespoły wykonujące covery słynnej grupy – Björn Again i Abbacapella. Ten drugi uważany jest za jeden z najlepszych w swojej kategorii, bo niezwykle wiernie kopiuje stroje i choreografię szwedzkiego kwartetu. Także polskie gwiazdy zaśpiewają jego evergreeny.
Golec u’Orkestra zinterpretuje np. „Money, money, money”. Wystąpią także Edyta Górniak, Kayah, Feel i Iwona Węgrowska, Paweł Kukiz, Ewelina Flinta, Łukasz Zagrobelny, Blue Cafe, Kombii, Bracia, Boys, Alicja Węgorzewska oraz uczestnicy polsatowskiego programu „Fabryka gwiazd”. Role gospodarzy pełnić będą trzy pary prezenterów: Agata Młynarska z Rafałem Bryndalem, Maciej Dowbor z Agnieszką Popielewicz oraz Krzysztof Ibisz z Joanną Liszowską.
Do Wrocławia zaprasza z kolei Dwójka. Koncert „Sylwester jasny od gwiazd” odbędzie na Rynku Głównym, który na tę wyjątkową noc przekształci się w imponującą salę balową, nad którą zawiśnie kilkunastometrowy kryształowy żyrandol. TVP 2 postawiła na muzykę popularną i największe przeboje minionego roku. Atrakcją koncertu będzie występ popularnej grupy popowej lat 80. ubiegłego wieku – Modern Talking. Wystąpią także zagraniczne gwiazdy muzyki dance, jak Pachanga i Shaun Baker.
Podobnie jak mieszkańcy stolicy wrocławianie również usłyszą przeboje Abby – w wykonaniu szwedzkiej grupy Arrival. Wśród polskich wykonawców zobaczymy Lady Pank, Stachursky’ego, Bajm, Dodę, Kaszmir, Formację Nieżywych Schabuff, Gosię Andrzejewicz, Justynę Steczkowską. Urozmaiceniem mają być relacje zza kulis, które przekazywać będą widzom członkowie kabaretu Paranienormalni. Dziesięć par powalczy o nagrodę prezydenta Wrocławia w tanecznym maratonie. Sylwester z Dwójką potrwa ponad cztery godziny, imprezę poprowadzą Monika Richardson i Tomasz Kammel.
Szampański nastrój sylwestrowej nocy przedłuży przygotowana specjalnie na tę okazję „Wideoteka dorosłego człowieka” (TVP 2, godz. 1.05, 1.55, 2.45). Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk zaprezentują widzom największe polskie i światowe przeboje taneczne. – Chociaż będzie to bardzo roztańczona noc, to chcemy, by była także nostalgiczna i nastrojowa – zapowiada Krzysztof Szewczyk. – Zadzwonimy do Krzysztofa Krawczyka, Maryli Rodowicz i Zbigniewa Wodeckiego, by podzielili się wspomnieniami ze swoich najbardziej niezwykłych balów sylwestrowych.Także inne stacje przygotowały atrakcje na ostatnią noc roku. Widzowie Canal+ spędzą muzyczny wieczór przy premierowym koncercie zespołu Foo Fighters, a także zarejestrowanych wcześniej występach takich światowych gwiazd, jak Amy Winehouse, Sheryl Crow i Maroon 5.
TVP Kultura proponuje 31 grudnia program dla miłośników wysublimowanej rozrywki (godz. 22.00). Poprowadzą go w scenerii kiczu królującego w latach 80. ubiegłego wieku Wojciech Mann i Grzegorz Wasowski. Cofną się do tego okresu, przypominając kultowe piosenki, fragmenty koncertów, urywki filmów. Ekspert poradzi, jak przygotować się na powitanie Nowego Roku i pokaże jak tańczyć w samochodzie. Gośćmi będą gwiazdy tamtych lat. TVP Historia przygotowała spotkanie z twórcami estradowymi z lat 70. i 80. O godz. 20.00 pojawi się Andrzej Rosiewicz, o godz. 23.00 – Krzysztof Cugowski, a o północy Andrzej Dąbrowski powita z widzami Nowy Rok.
Tradycyjną noworoczną szopkę poprzedzi w tym roku „Przedszopka” czyli filmowe obrazki z minionego roku wzbogacone satyrycznym komentarzem. Po północy na „Szopkę w raju, czyli Królestwo Miłości” (TVP 1, godz. 0.20) zaprasza po raz kolejny tercet: Marcin Wolski, Andrzej i Janusz Zaorscy. Rzecz będzie działa się w raju, gdzie rośnie Drzewo Wiadomości Złego i Dobrego. Strzeże go wąż Ponton niezwykle przypominający Andrzeja Urbańskiego. Rolę narratorów będą pełnić Diabeł (Krystyna Tkacz) i Anioł (Hanna Śleszyńska). W szopce pojawią się bohaterowie ostatnich miesięcy: Stefan Niesiołowski, Janusz Palikot, Władimir Putin, Dmitrij Miedwiediew i Barack Obama. Wśród wykonawców m.in.: Joanna Jeżewska, Lucyna Malec, Ewa Złotowska, Jacek Borkowski, Robert Rozmus, Tadeusz Chudecki, Emilian Kamiński, Jacek Mikołajczak i Waldemar Ochnia.
A kiedy już wybrzmią przeboje, wybuchną fajerwerki, a widzowie obudzą się z pierwszego snu w 2009 roku, czeka na nich uroczysty poranek.Tradycją lat ubiegłych melomani będą mogli wysłuchać „Koncertu noworocznego z Wiednia”, (TVP 1, godz. 12.00, TVP Kultura 11.15). Słynni filharmonicy w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego wykonają utwory Straussów pod batutą Daniela Barenboima. To idealna forma odpoczynku po sylwestrowym szaleństwie.
[i]Sylwester jasny od gwiazd 20.40 |TVP 2 | środa
Noworoczna szopka w raju 0.20 | TVP 1 | środa
Sylwestrowa moc przebojów 20.00 | Polsat | środa[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA