fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Poseł PiS pyta o Hromiaka

Poseł Zbigniew Kozakchce wiedzieć, czy zostanie odwołany szef radynadzorczej Polskiego Radia, który szkolił sięw Moskwie w 1981 r.
Parlamentarzysta PiS wysłał w tej sprawie list do ministra skarbu. „Proszę o informacje na temat wiedzy Pana Ministra na temat szkolenia o charakterze gospodarczo-politycznym, jakie od 1 września do 10 grudnia 1981 roku przeszedł w Moskwie pan Adam Hromiak, przewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia” – pisze Kozak i dopytuje, czy w związku z tymi informacjami minister Aleksander Grad planuje odwołać Hromiaka.
Sprawę moskiewskiego szkolenia na uczelni nadzorowanej przez KGB ujawnił portal niezależna.pl. – To była Wyższa Szkoła Nauk Politycznych i Społecznych w Moskwie – tłumaczy Hromiak. Przyznaje, że został tam skierowany przez KC PZPR. – Byłem tam sześć tygodni. Wykłady prowadzili najlepsi profesorowie z całej Europy. Bardzo miło wspominam ten czas.
Kozak poprosił też ministra o wyjaśnienie legalności kolejnych posiedzeń rady nadzorczej PR (obradującej w niepełnym składzie) po oddelegowaniu jednego z jej członków do zarządu radia.
W sobotę rada nadzorcza miała głosować nad odwołaniem zawieszonych na trzy miesiące prezesa PR Krzysztofa Czabańskiego i jego zastępcy Jerzego Targalskiego. Na posiedzenie przybyło jednak tylko sześciu z dziewięciu członków rady. To uniemożliwiło głosowanie.
Na kolejnym posiedzeniu, 10 stycznia, przewodniczący rady po raz kolejny ma wnioskować o odwołanie prezesów. – Będą już znane cząstkowe wyniki audytu, który niebawem zostanie przeprowadzony w radiu, i myślę, że będę miał więcej argumentów za odwołaniem tych panów – mówi Adam Hromiak.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA