fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Kolędy z pięciu krajów

To już dziewiąte Europejskie Spotkania Chóralne, jakie co roku w grudniu organizuje w Operze Narodowej współpracujący z nią Chór Alla Polacca. Zaproszone zespoły koncertują najpierw w różnych miejscowościach Mazowsza, a ostatniego dnia spotykają się na Gali Kolęd.
Chór Alla Polacca istnieje od 1945 roku (do 1989 roku działał jako Centralny Zespół Artystyczny ZHP, potem zmienił nazwę). Założył go solista Opery Warszawskiej, bas Władysław Skoraczewski. Chór występuje w przedstawieniach operowych, ale prowadzi też samodzielną działalność koncertową.
W tym roku zaproszenie od Alla Polacca przyjęło sześć zagranicznych zespołów. Do Warszawy przyjedzie więc istniejący od ponad 35 lat serbski Chór Akademicki Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu w Nis, chór dziecięcy Radost z Moskwy oraz Gloria z Jekaterynburga. Wystąpią też zespoły węgierskie: chór im. Zoltana Kodalya i chór dziewczęcy Lehel Vezer. Listę zagranicznych gości zamyka dziecięcy chór Lege Artis z Ukrainy.
Gospodarzy z Alla Polacca wspierać będą Polacy: Rezonans Con Tutti z Zabrza oraz chór Tutti Cantamus działający od 1992 roku przy warszawskim Liceum im. Jana III Sobieskiego.
Gala Kolęd to najważniejsza część corocznych spotkań. Gdy młodzież z różnych krajów śpiewa bożonarodzeniowe piosenki, najpełniej realizuje się motto tej imprezy: “Żyjmy obok siebie – śpiewajmy razem”. Kto nie był na takim koncercie w latach poprzednich, ma teraz okazję przekonać się o tym osobiście.
[i]Europejska Gala Kolęd Opera Narodowa, pl. Teatralny 1, bilety: 15 – 90 zł, rezerwacje: tel. 022 826 50 19, niedziela (14.12), godz. 18[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA