fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Agora chce kupić Kino Polska

www.kinopolska.pl
Magdalena Lemańska
SPI International Polska szuka inwestora branżowego. Zainteresowana współpracą jest Agora – dowiedziała się nieoficjalnie „Rz”
Obie firmy prowadziły rozmowy w tej sprawie, skomplikowała je zmiana prezesa Agory. Według informacji „Rz” wydawcę „Gazety Wyborczej” interesuje kupno nadającego popularne polskie filmy kanału Kino Polska. SPI z kolei szuka inwestora dla całej spółki.
Do SPI należy nie tylko Kino Polska. Firma przede wszystkim dystrybuuje filmy kinowe, DVD i wideo, ma też kanały Filmbox, NonStop Kino i NonStop Kino HD. Działa w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.
[wyimek]0,21 proc. udziału w widowni miało Kino Polska w okresie I – XI 2008 r. według AGB Nielsen Media Research[/wyimek]
– Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami. Nie jest to jednak kwestia sprzedaży spółki, ale wpuszczenia do niej branżowego partnera, który byłby zainteresowany umożliwieniem nam rozwoju na wszystkich naszych rynkach nie tylko w Polsce, ale też w Czechach, na Węgrzech i Słowacji – powiedział „Rz” Piotr Reisch, prezes SPI International Polska. Przyznaje, że wśród potencjalnych partnerów są firmy mediowe. Ale nie chce komentować, czy jest wśród nich Agora, ani podać nazw innych zainteresowanych.
Co miałoby SPI dać znalezienie inwestora?
– Taka współpraca mogłaby np. zapewnić nam lepsze możliwości umieszczania kanałów w sieciach kablowych – wyjaśnia Piotr Reisch.
Agora nie chce komentować informacji o tym, czy jest zainteresowana kanałem Kino Polska. – Nie komentujemy spekulacji prasowych – mówi Urszula Strych, rzeczniczka spółki.
Firma od dawna zapowiada, że chciałaby mocniej zaistnieć w telewizji. Nieoficjalnie wiadomo, że prowadziła zakończone fiaskiem rozmowy o zakupie udziałów w rozrywkowo-informacyjnym kanale Superstacja, interesowała się też przejęciem młodzieżowej stacji 4fun.tv.
Wydawca „Gazety Wyborczej” zyskałby na przejęciu Kina Polska lub na samej biznesowej współpracy z SPI International Polska, chociażby ze względu na prawa do filmów, jakie ma SPI. Ułatwiłoby to np. dodawanie kolekcji do „Gazety Wyborczej”.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA