fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Solorz przejmuje Sferię

Zygmunt Solorz-Żak dostał zgodę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką Sferia
UOKiK uznał, że przejęcie nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku przez któregokolwiek z jej uczestników.
Przejmujący jest m.in. właścicielem większościowym Telewizji Polsat, Invest Banku, Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Polsat oraz największej polskiej platformy cyfrowej - spółki Cyfrowy Polsat, która udostępnia klientom indywidualnym programy radiowe i telewizyjne rozprowadzane drogą satelitarną w ramach płatnych pakietów. Cyfrowy Polsat uruchomił w ostatnich miesiącach także usługi telefonii komórkowej. W lipcu Solorz-Żak mówił, że planuje zwiększyć zaangażowanie w Sferii z 10 proc. do powyżej 50 proc. akcji, ale nie chce mieć 100 proc.
Na początku miesiąca do zarządu firmy dołączył Tobias Solorz, syn Zygmunta Solorz-Żaka, który jest współudziałowcem Sferii. Solorz junior pracował do tej pory w marketingu Cyfrowego Polsatu, kolejnej firmie kontrolowanej przez ojca Sferia jest dostawcą internetu drogą radiową i telefonii stacjonarnej. Działa na terenie Warszawy i Ostrołęki. Firma deklaruje, że obecnie jej priorytetem rozszerzenie zasięgu sieci o kolejne rejony kraju. W pierwszej kolejności mają być to: Trójmiasto, Łódź, aglomeracja Śląska, Poznań i Kraków. UKE może wkrótce rozszerzyć rezerwację jej dotychczasowych częstotliwości o możliwość świadczenia usług mobilnych. Spółka ma ponad 100 tys. abonentów, a w 2007 r. jej przychody wyniosły ok. 37,7 mln zł.
Źródło: isb
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA