fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Rosyjski miliarder przejmuje Renaissance Capital

Rosyjski miliarder Michaił Prochorow kupuje połowę Renaissance Capital, jednego z największych rosyjskich banków inwestycyjnych
Onexim Group, którego właścicielem jest miliarder, zapłaci 500 mln dolarów za 50 proc. minus jedna akcja, banku Renaissance Capital.
Prochorow będzie miał prawo nominacji trzech osób w radzie nadzorczej banku. Miliarder powraca jako akcjonariusz banku RenCap. W połowie lat 90-tych posiadał udziały w banku poprzez nie działający już Oneximbank, założony wspólnie z innym miliarderem, Władimirem Potaninem, partnerem w interesach do ubiegłego roku.
Michaił Prochorow i Władimir Potanin postanowili dokonać podziału spółki inwestycyjnej KM-Invest, którą wspólnie kontrolują. Potanin zgodził się w ubiegłym miesiącu za 6,5 mld dolarów w gotówce i 35 proc. udziałów w Polyus Gold przejąć 16,7 proc. udziałów w Norylsk Nikiel, RenCap pomóg przeprowadzić 12 z 22 emisji publicznych, łączne z VTB Group. Michaił Prochorow to jeden z najbogatszych ludzi w Rosji z majątkiem wartym 22,6 mld dolarów. Niedawno zasłynął kupnem najdroższej willi świata. Za 496 milionów euro kupił Willę Leopolda na Lazurowym Wybrzeżu.
Źródło: bloomberg.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA