fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

„Fronda” ponownie wkracza do Polski

Rzeczpospolita
Dziś startuje nowy portal internetowy chrześcijańskiego kwartalnika „Fronda”. Promuje go kontrowersyjna akcja reklamowa
Od kilku dni w warszawskim metrze i na stronie www.wkraczamy.pl można oglądać krótki film przedstawiający dziennikarzy pytających przechodniów, z czym kojarzy im się 17 września (data sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku). Nad kadrem widać hasło: „wkraczamy 17 września”, częściowo stylizowane na cyrylicę.
To jednak nie akcja weteranów Armii Czerwonej, tylko reklama portalu, który zastąpi dotychczasową stronę www.fronda.pl. Będzie serwisem społecznościowym. – Skoncentrujemy się na tematyce kulturowo-cywilizacyjnej – mówi „Rz” Piotr Pałka, redaktor naczelny portalu. – Zajmiemy się problemami Kościoła, polityki historycznej, ochrony życia i edukacji – dodaje.
Podobnie jak kwartalnik „Fronda” portal będzie prezentował chrześcijański punkt widzenia. Jego częścią będzie sieć blogów. Poprowadzą je m.in. publicyści: Grzegorz Górny, Tomasz Terlikowski, bard i pisarz Jacek Kowalski oraz były poseł LPR Krzysztof Bosak. Trwają również rozmowy z księdzem Isakowiczem-Zaleskim. Blog na fronda.pl będzie jednak mógł założyć każdy.
– Chcemy wykorzystać dużą oddolną aktywność naszych czytelników i forumowiczów – mówi „Rz” Grzegorz Górny, redaktor naczelny „Frondy”. – Jest ogromna rzesza ludzi zainteresowanych poruszaną przez nas tematyką i przywiązanych do propagowanych przez nas idei.
Akcja reklamowa portalu wywołała jednak oburzenie wielu internautów, również forumowiczów „Frondy”. – Chodziło o wywołanie szoku i zainteresowania problematyką historyczną – tłumaczy Pałka.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA