Czekamy tylko siedem dni na dostarczenie druku ZUS ZLA

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Sposób usprawiedliwiania nieobecności w pracy powinniśmy określić w regulaminie pracy, a nie wynagradzania. Przed dopuszczeniem do pracy zatrudnionego zapoznajemy tylko z tym pierwszym
Opracowuję punkt w regulaminie wynagradzania dotyczący usprawiedliwiania nieobecności. We wzorze spotkałam się z takim sformułowaniem: „dowody usprawiedliwiające nieobecność w pracy pracownik jest obowiązany doręczyć pracodawcy najpóźniej w dniu przystąpienia do pracy po okresie nieobecności”. Czy taki zapis mogę zmienić na: „dowody usprawiedliwiające nieobecność w pracy pracownik jest obowiązany doręczyć pracodawcy w ciągu siedmiu dni od dnia zdarzenia, które usprawiedliwia nieobecność”? Czy proponowany zapis jest zgodny z przepisami? Zaproponowane we wzorze rozwiązanie jest korzystniejsze dla pracowników, ale wyłącznie przy dłuższych zwolnieniach lekarskich, tj. obejmujących więcej niż tydzień. Pracownik musi dostarczyć pracodawcy (tj. płatnikowi zasiłków lub składek) zaświadczenie lekarskie usprawiedliwiające jego nieobecność w pracy nie później niż w ciągu siedmiu dni od daty jego otrzymania. Tak stanowi art. 62 ustawy z 25 ...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL