fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Plan dnia: 28-29 czerwca

Życie Warszawy
Na zakończenie cyklu „Odkryte/Zakryte” wystąpi Franko B – klasyk performance’u. O sobie mówi: „Jestem malarzem, który również tworzy performance. Pochodzę ze sztuk wizualnych, nie z live artu czy teatru. To jest dla mnie szalenie ważne. Bo to podejście nakreśla perspektywę, w jakiej moje prace powinny być odczytywane”.
Urodzony w Mediolanie artysta mieszka i pracuje w Londynie. Znany jest głównie z działań z dziedziny body art: „I miss you” czy „Oh, lover boy”. „Don’t leave me this way” to jedna z jego ostatnich prac. Pocięte i wytatuowane ciało artysty zostaje wystawione na pokaz na cokole. Pokaz przerywany jest przez ataki oślepiającego widzów światła. Dokładna choreografia i perfekcyjna reżyseria oświetleniaskładają się na technikę, która tworzy nową jakość emocjonalnego i cielesnego odbioru sztuki.
ar
Teatr Dramatyczny, plac Defilad 1, tel. 022 656 68 65,niedziela, godz. 20, 20.45, 21.30.
Seksmisja - Kinoteka pod gwiazdami
Na ekranie ustawionym przed PKiN od strony Kinoteki odbędzie się w sobotę pokaz kultowej komedii SF Juliusza Machulskiego z 1984 r. Zawiązanie akcji jest spełnieniem snu prawie każdego mężczyzny – bohaterowie budzą się w świecie zamieszkanym przez same kobiety.
Pl. Defilad 1, tel. 022 551 70 70, sobota, godz. 22.
C.r.a.z.y. - Kino.lab
Inteligentna opowieść o dochodzeniu do prawdy o swojej homoseksualnej tożsamości w reżyserii Kanadyjczyka z Quebecu Jeana Marca Vallee. Bohater, Zachary, prowadzi nas przez historię swoją i swojej rodziny, obejmującą trzy gorące dekady ubiegłego wieku – lata 60., 70. i 80.
Ul. Jazdów 2, tel. 022 628 12 71/73 wew. 135, niedziela, godz. 20.
Ojciec chrzestny - Iluzjon
Klasyka filmu gangsterskiego – mafia jako metafora Ameryki w dramacie Francisa Forda Coppoli z 1971 r.
Ul. Narbutta 50a, tel. 022 646 12 60, niedziela, godz. 19.30.
kzk
Indios bravos - Amfiteatr Bemowo
Reggae jest najlepszą muzyką na lato. A koncert Gutka i Banacha to idealny sposób, by spędzić upalne popołudnie na świeżym powietrzu.
Ul. Raginisa (róg Kryształowej), tel. 022 532 04 00, sobota, godz. 16, wstęp wolny.
Wilno – Warszawa: Zimbabwe - Pasaż Wileński
W ramach akcji „Wilno – Warszawa. Wymiana kulturowa“ na pasażu przy Dworcu Wileńskim wystąpi grupa Zimbabwe. Cztery dziewczyny pochodzące ze stolicy Litwy grają punka ze szczyptą melancholii. Ich występowi towarzyszyć będzie także wystawa zdjęć dokumentujących niegdysiejszą więź kulturową i społeczną łączącą Wilno i Warszawę.
Pasaż Wileński, tel. 022 827 58 54, sobota, godz. 14, wstęp wolny.
dw
CZEKAŁEM NA CIEBIE - DRUGA STREFA
Współczesna wersja bajki o królewiczu i żebraku. Dwaj mężczyźni w krytycznym momencie zwątpienia w sens własnego życia spotykają się na dachu wieżowca. Rozmowa spowoduje u nich zmianę w widzeniu siebie i innych.
Ul. Magazynowa 14, tel. 0 606 295 607, godz. 20.
WYRZUTEK - STARA PROCHOFFNIA
„Ludzie myśleli, że jest w nim coś psiego, psy zaś były zdania, że w nim jest coś człowieczego. Ryby piły myślały, że w nim jest coś ze słowika i dziwiły się, że nie śpiewa” – tak bohatera swojej książki „Przygody Pędrka Wyrzutka” opisywał Stefan Themerson. Unia Teatr Niemożliwy przygotował surrealistyczny spektakl o Pędrku, który stara się znaleźć swoje miejsce w świecie.
Ul. Boleść 2, tel. 022 635 89 64, niedziela, godz. 20.
DE-NATURAT - WYTWÓRNIA
Zwykła rodzina ukrywa swój dramat: alkohol, który niszczy życie pracującej na poczcie żony i jej męża – nieudacznika. Spektakl sióstr Fijewskich.
Ul. Ząbkowska 27/31, tel. 022 741 23 05 07, niedziela, godz. 19.
ar
Establishment (jako źródło cierpień) - CSW
Najnowsza propozycja Centrum Sztuki Współczesnej to próba prezentacji tego, co w polskiej nowej sztuce najświeższe. Przed nami wystawa twórców, którzy wkraczają na artystyczną scenę i do profesjonalnego obiegu.
Ul. Jazdów 2, tel. 022 628 12 71, godz. 11 – 19.
Efekt czerwonych oczu - CSW
Będąc w CSW, warto także zobaczyć niezwykłą wystawę prezentującą dorobek polskiej fotografii powstałej po roku 2000.
Ul. Jazdów 2, tel. 022 628 12 71, godz. 11 – 19.
igse
(Nie)zakazane piosenki - Park WolnoŚci przy Muzeum Powstania Warszawskiego
Zamkniętą w nutach, zapamiętaną w tekstach piosenek historię Warszawy przypomną mieszkańcom okupacyjne piosenki, ubarwione wspomnieniami świadków tamtych wydarzeń – powstańców. Wspólne śpiewanie (początek o godz. 13) poprzedzą atrakcje dla najmłodszych. Każdy będzie miał okazję nabyć śpiewnik.
Ul. Grzybowska 79, tel. 022 539 79 26, sobota, godz. 11 – 20.
Pożegnanie z wystawą „Ale zabawki!“ - Muzeum Narodowe
To już ostatnia chwila, żeby zobaczyć, czym bawiliśmy się przed laty i jakie zabawki projektują artyści dla naszych dzieci. A jest co podziwiać. Drewniane zabawki Bajo, gry Kalimby czy pacynki Hanny Kośmickiej to współczesne propozycje autorskie najlepszych polskich artystów. Wystawa przypomina również kolekcję zabawek z okresu okupacji i lat tuż po wojnie.
Al. Jerozolimskie 3, tel. 022 621 10 31 wew. 246, sobota i niedziela, godz. 10 – 19.
Filmowy Poranek - Kino WisŁa
W podróż po Krainie Bajek młodzi widzowie wybiorą się tym razem w towarzystwie dwóch znanych urwisów. Film „Sposób na wakacje Bolka i Lolka“ pokaże maluchom, czym zajmują się ich ulubieńcy w górach, nad morzem i nad jeziorami, wyjadą z nimi na grzybobranie i odwiedzą rezerwat przyrody. Po seansie zaplano- wano warsztaty plastyczne dla małych gości, w czasie których przygo- tują się do nadchodzących wakacji.
Pl. Wilsona 2, tel. 022 839 23 65, niedziela, godz. 11.
tr
Al Pomodoro - Bemowo
II Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Bemowa w Zręcznościowym Jedzeniu Pizzy i Makaronu rozpoczną się w sobotę o godz. 12. Uczestnicy zjedzą pizzę, mając zasłonięte oczy, finaliści – porcję spaghetti, posługując się tyko ustami. Udział w zawodach jest bezpłatny.
Ul. Szeligowska 4 (róg Połczyńskiej), tel. 022 357 69 69.
Cava
Letnie specjalności kawiarni to m.in. koktajl na bazie kokosu, świeżego ananasa, lodów waniliowych, mleka i lodu (16,50 zł). Orzeźwiający jest też sorbet cytrynowy podany z kieliszkiem wina musującego Cava Cristal (17,50 zł). Dostaniemy tu jeden z najbardziej cenionych gatunków kawy Kopi Luwak (espresso 56 zł).
Złote Tarasy, tel. 022 222 01 65, Nowy Świat 30, tel. 022 826 64 27.
mq
Dzień Ukraiński na Warsaw Summer Jazz Days
Warsaw Summer Jazz Day wystartował energetycznym czwartkowym koncertem w Królikarni. W roli showmana wystąpił amerykański saksofonista Kenny Garrett. Teraz na festiwalu czas na emocje europejskie.
W amfiteatrze na Bemowie (zadaszonym, gdyby ktoś obawiał się deszczu) w sobotę cykl narodowych prezentacji jazzowych rozpoczyna Dzień Ukraiński. Warszawska publiczność będzie miała okazję poznać grupy 4JAZZ i Anno Domini. Ale najwięcej można sobie obiecywać po wspólnym projekcie ukraińskiego pianisty Sergeja Davydova (na zdjęciu) i kwartetu amerykańskiego saksofonisty Jeda Levy’ego.
Davydov jest doświadczonym instrumentalistą, kompozytorem i pedagogiem jazzu z Charkowa. Nagrywał zarówno ze swoją formacją Consensus, jak i z kijowskim kontrabasistą Dudko Dudko. Z klasycznym klarnecistą S. Nizkodubovem zainicjował cieszącą się dużym zainteresowaniem serię koncertów w Filharmonii Charkowskiej. Występował w USA i całej Europie.
Jed Levy z kolei jest od 20 lat muzykiem aktywnym w nowojorskich klubach Blue Note, Birdland i Sweet Basil. Nagrywa m.in. z Donem Pattersonem, Mike’em Clarkiem i Jaki Byrdem. —Adam Ciesielski
Amfiteatr Bemowo, ul. Raginisa (róg Kryształowej), sobota, godz. 17, wstęp wolny.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA