fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Brytyjscy politycy chcą pomóc Polakom

Eurodeputowani z Wielkiej Brytanii chcą się zająć atakami na Polakówmieszkających na wyspach. Na listopad planowane jest spotkanie z polską mniejszością.
Spotkanie organizuje w Manchesterze Gary Titley z grupy socjalistów.Wcześniej pomagał on mniejszości islamskiej, która w Wielkiej Brytanii miała podobne problemy. Już zamówił raport na temat polskiej mniejszości.
Na problem ataków ze względu na swoją narodowość zwróciła uwagę kolegom europosłanka Genowefa Grabowska (SDPL). - Poruszyła mnie historia polskiej rodziny w Dewsbury. Od kilku lat mieszkają w Wielkiej Brytanii, zaciągnęli tam kredyt na dom. Choć sami nie sprawiają problemów, to są ofiarami rasistowskich ataków. Wandale wybijają im szyby w oknach, rzucają kamieniami w ich dom. Do tego rodzina twierdzi, że nie może liczyć na pomoc lokalnej policji - tłumaczy nam Grabowska.
Po tym jak Grabowska poinformowała o sprawie posłankę z regionu Dewsbury, Lindę McAvan Brytyjczycy stwierdzili, że potrzebne są szersze działania i stąd pomysł spotkania. Planowane jest ono na 11 listopada - ze względu na to, że to ważna dla Polaków data.
W Wielkiej Brytanii przypadki ataków na Polaków są coraz częstsze. Z raportuZjednoczenia Polskiego wynika, że w ubiegłym roku było 50 przypadków agresjietnicznej, w tym kilka morderstw. Jednak Polacy często nie znają przyczynnapadu. A statystyki pokazują, że generalnie często są oni ofiaramiprzestępstw. W Londynie w zeszłym roku policja odnotowała ok. 4500 napaścina naszych rodaków.
Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA