fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Najważniejsze dane

Za indywidualną wizę wjazdową zapłacimy 220 zł, w przypadku grupowej koszt wynosi 180 zł od osoby. Trzeba jednak na dokument trochę poczekać. Jeśli chcemy mieć wizę następnego dnia po złożeniu dokumentów, dodatkowy koszt wynosi 50 zł. Wydanie wizy tego samego dnia to koszt dodatkowych 100 zł.
więcej informacji:
Z Polski najłatwiej i najtaniej można dolecieć do Chin liniami Lufthansa (połączenia do prawie 20 miast), Finnair, Austrian i Swiss, a supertanio (przez Budapeszt) Hainan Airlines. Ceny od ok. 2 tys. zł, ale najlepiej sprawdzić na:
www.lufthansa.com, www.finnair.com, www.aua.com, www.swiss.com i www.hnair.com
Wszystkie najważniejsze informacje są dostępne na stronie: www.pekin.polemb.net.
W Kantonie,Szanghaju i Hongkongu są również polskie konsulaty.
Informacje
Ciekawy blog: BiznesAzja.pl
Tanie są taksówki w miastach – około połowy cen polskich. Ale trzeba uważać na nieuczciwych taksówkarzy.
Tanie i czyste są pociągi, tyle że trzeba na podróż wybierać terminy dość oddalone od chińskich świąt, bo wtedy nie ma co marzyć, żeby wsiąść do wagonu.
Jest za to szansa na okazyjne zakupy i można się spokojnie targować. Są tam piękne i tanie kamienie półszlachetne, dzianiny z kaszmiru (i tak to, co kupujemy w Europie i USA, pochodzi z Chin), jedwab. Uwaga na podróbki! Każdego Bossa czy Chanel można kupić za grosze na bazarach, ale trzeba się liczyć z tym, że celnik na lotnisku już w Europie zatrzyma nas, odbierze podróbkę i jeszcze wlepi karę. Można kupić, jeśli ma się duże szczęście, towary z fabryk wielkich marek z jakąś minimalną usterką. Trzeba mieć jednak dojście do outletów. Tam też jest bardzo tanio. Internet działa, ale są kłopoty z połączeniem się z siecią. Wiele stron, jak np. BBC, często jest blokowanych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA