fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kandydat blisko prezydenta

We wszystkich spotkaniach w Przemyślu i Chałupkach Medyckich Lechowi Kaczyńskiemu towarzyszył kandydat PiS na senatora
Prezydent przyjechał do Przemyśla na uroczystości 100-lecia Związku Walki Czynnej. Odznaczył 20 osób, głównie kombatantów, orderami państwowymi i odsłonił tablicę upamiętniającą 100-lecie ZWC, konspiracyjnej organizacji założonej przez Józefa Piłsudskiego. Mówiąc o historycznej roli ZWC, prezydent odniósł się do współczesności.
– Mamy za sobą 19 lat wolnej Polski, ale nie mamy silnego państwa – mówił. – Musimy je budować, choć czasami jest to droga pod górę i napotyka wielu wrogów.
W związku z wyborami uzupełniającymi do Senatu, które odbędą się w niedzielę, w Przemyślu pojawiła się wczoraj większość posłów i senatorów PiS. Po spotkaniu z prezydentem część z nich rozjechała się – na spotkaniach z mieszkańcami regionu wzywali do głosowania na kandydata PiS Stanisława Zająca.
Prezydent w swoich wystąpieniach o wyborach nie wspomniał. Ale Zając towarzyszył głowie państwa podczas wszystkich spotkań. W Chałupkach Medyckich, przy granicy z Ukrainą, prezydenta i kandydata na senatora powitała miejscowa kapela, śpiewając „Kukułeczkę”, oraz stoły pełne swojskiego jadła: bigosu, golonki, domowych wypieków i różnego rodzaju alkoholi. Z poczęstunku najbardziej zadowolony był chyba prezydencki minister Michał Kamiński, który co chwilę dokładał smakołyki na talerz. Na biesiadę z prezydentem zaproszono mieszkańców Chałupek Medyckich. – Nie co dzień można zobaczyć prezydenta na żywo – mówiła Grażyna Drozdów.
Prezydent nie był jedynym politykiem, który wczoraj odwiedził Podkarpacie. Z mieszkańcami Brzozowa, Domaradza i Jasienicy Rosielnej spotkał się prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Przyjechał też minister kultury Bogdan Zdrojewski. Oficjalnie z okazji 50-lecia skansenu w Sanoku, a w rzeczywistości – by poprzeć kandydata PO Macieja Lewickiego.
Do Krosna na herbatkę zapraszał poseł SLD Jerzy Wenderlich i zapewniał, że najlepszym kandydatem na senatora jest Wacław Posadzki.
Także w Krośnie z mieszkańcami spotkał się kandydujący w wyborach do Senatu lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.
Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego Jurek próbuje raz na zawsze przekreślić szanse prawicy na jednoznaczne zwycięstwo. – Każdy, kto go poprze, w istocie poprze PO – stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości.Pewny zwycięstwa w niedzielę jest natomiast Andrzej Lepper. – To ja będę czarnym koniem tych wyborów – przekonywał w Przemyślu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA