fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tydzień z laptopami

Autorski przegląd prasy
Poniedziałek
“Newsweek” donosi o fascynacji laptopami w resorcie sprawiedliwości: “Prokuratura woli badać kolejne laptopy współpracowników Zbigniewa Ziobry, niż postawić zarzuty Andrzejowi Lepperowi”. Chodzi o fałszywe zeznania Leppera, że to Ziobro ostrzegł go przed akcją CBA. Ziobro Leppera nagrał i udowodnił, że to nieprawda. A prokuratura dowiedziała się, że nagranie było na laptopie prokuratora Engelkinga. Postanowiła zbadać wszystkie laptopy, jakie miał prokurator. No i jeden zepsuła: “dysk twardy uległ samoistnemu uszkodzeniu”.
Wtorek
W “Dzienniku” artykuł Janusza Palikota. Autor pisze: “Nie obawiam się utraty poparcia ani ryzyka popełnienia błędu. Boję się peronów we Włoszczowie, w całej Polsce”. Może pan poseł powinien rzadziej korzystać z PKP?
Środa
“Czas na raport Ćwiąkalskiego” – nawołuje w “Polityce” Janina Paradowska. Chodzi o to, byśmy wiedzieli, czy za czasów rządów PiS “prowokacja w Ministerstwie Rolnictwa przeciwko Andrzejowi Lepperowi była podżeganiem do przestępstwa (…). Czy Janusz Kaczmarek snuł we własnej obronie luźne i nieprawdziwe opowieści, czy też pokazał patologiczny system”. Skąd te wątpliwości w “Polityce”? Jasne, że podżeganie i patologia! Autorka martwi się też, że jeśli raportu nie będzie, minister Ćwiąkalski pozostanie z “owym nieszczęsnym rozbijanym laptopem Ziobry, który wyśmiano…”. Nie, nie, zepsute laptopy ma już dwa.
Czwartek
“Dziennik” donosi: “laptop Ziobry będzie badany jeszcze raz”. Powód? Wciąż nie można ustalić, czy został uszkodzony przypadkowo, czy świadomie.
Piątek
“Gazeta Wyborcza”. Seweryn Blumsztajn pisze: “nie sprzeniewierzyliśmy się ani etyce dziennikarskiej, ani naszym wartościom, ani dobru Agaty. Nie było innego sposobu, by bronić jej praw, jak tylko rzetelnie opisywać całą sprawę. Można nam najwyżej zarzucić, że jej praw nie udało nam się obronić”. Niestety, w tej sprawie można zarzucić “Gazecie” znacznie więcej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA